Francúzi si na MS v hokeji 2018 poradili s Bielorusmi, pripísali si prvé tri body

Francuzsko

KODAŇ 5. mája (WebNoviny.sk) – Francúzska hokejová reprezentácia po piatkovej vysokej prehre s Rusmi (0:7) uspela vo svojom druhom stretnutí na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Hokejisti krajiny „galského kohúta“ v sobotňajšom popoludňajšom zápase základnej A-skupiny v kodanskej Royal Arene zdolali Bielorusov 6:2 a do tabuľky si pripísali prvé tri body

Začiatok vyšiel lepšie francúzskej reprezentácii, ktorá od 4. minúty viedla presným zásahom Damiena Fleuryho. O desať minút neskôr Stéphane da Costa zvýšil na 2:0 a Ivana Kuľbakova v bieloruskej bránke nahradil Michail Karnauchov. Za Bielorusov potom v presilovke skorigoval Alexander Pavlovič, ale krátko pred koncom druhej časti upravil znova na rozdiel dvoch gólov Loic Lamperier a na začiatku III. tretiny Antonin Manavian v početnej výhode o dvoch korčuliarov pridal štvrtý gól Francúzov.

Anthony Guttig potom skóroval na 5:1. Za tím Bieloruska skorigoval v presilovke Pavel Vorobej, ale to bolo zo strany jeho výberu všetko napriek početnej streľbe na brankára Floriana Hardyho. Naopak, brejk Francúzov znamenal zásah Jordanna Perreta na konečných 6:2.

Francúzi majú v nedeľu voľno a v pondelok o 20.15 h nastúpia proti Švédom, Bielorusi si takisto po dni voľna v pondelok o 16.15 h zmerajú sily s Rusmi. Slováci vyzvú Francúzov vo štvrtok 10. mája a Bielorusov v utorok 15. mája.

MS v hokeji 2018 – Dánsko

• sobota:

A-skupina

Francúzsko – Bielorusko 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Góly: 4. D. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa, D. Fleury), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Leclerc, Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Lemelin (Rak.) – Fluri (Švaj.), Suominen (Fín.), 6529 divákov