Francúzi urobili krok k štvrťfinále, zápas s Bielorusmi rozhodli v nájazdoch

Bielorusko francuzsko
Pästný súboj v zápase medzi Francúzskom a Bieloruskom počas MS v hokeji 2017. Paríž, 12. máj, 2017. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 12. mája (WebNoviny.sk) – Domáci hokejisti Francúzska zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch nad Bielorusmi vo večernom piatkovom zápase základnej B-skupiny na 81. majstrovstiev sveta v nemeckom Kolíne nad Rýnom a Paríži a sú o krok bližšie k účasti vo štvrťfinále.

Francúzi na začiatku druhej tretiny viedli 2:0, Bielorusi však tromi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Duel poslal do predĺženia Pierre-Édouard Bellemare, ktorý v 53. min vyrovnal na 3:3.

Päť nadstavených minút neprinieslo rozhodnutie, o to sa postarali až samostatné nájazdy a v nich dvakrát úspešný Stéphane da Costa. Francúzi majú sedem bodov a solídne vyhliadky na štvrťfinále, Bielorusi v piatok získali prvý bod na šampionáte.

MS V HOKEJI 2017: B-SKUPINA

• Paríž

Francúzsko – Bielorusko 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 13. S. Treille (T. da Costa, Raux), 21. D. Fleury (Roussel, S. da Costa), 53. Bellemare (S. da Costa), rozhodujúci sam. nájazd S. da Costa – 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Demkov)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Öhlund (Švéd.) – Leermakers (Hol.), Suchánek (ČR), 6802 divákov