Organizátori Tour de France stiahli žalobu voči žene, ktorá spôsobila hromadný pád

Tour de France, pád
Francúzi zatkli bezohľadnú ženu, ktorá spôsobila hromadný pád jazdcov. Reprofoto: Eurosport
  • aktualizované 1. júla, 17:04

Polícii vo francúzskom Bretónsku sa podarilo po niekoľkodňovej akcii vypátrať ženu, ktorá spôsobila hromadný pád jazdcov v sobotňajšej 1. etape na prestížnych pretekoch Tour de France. Neohľaduplná diváčka sa v sobotu necelých 50 km pred cieľom snažila dostať do záberu kamier s nápisom na kartóne venovaným starým rodičom.

Viac o téme: Tour de France 2021

Fanúšikovia popri cestách jednotlivých etáp sú síce prirodzeným koloritom Tour, no táto žena náhle vstúpia do cesty Tonyho Martina, ktorý spadol a na zemi spolu s ním skončila veľká časť pelotónu vrátane zvučných mien. Viacerí proficyklisti utrpeli menšie či väčšie zranenia.

Žena z miesta incidentu ušla a polícia po nej rozbehla pátranie, ktoré aj s pomocou svedkov po pár dňoch dotiahla do úspešného konca. Organizátori pretekov ešte počas víkendu avizovali, že voči uvedenej osobe podniknú právne kroky. V snahe upokojiť situáciu však zmenili postoj a žalobu voči diváčke stiahli. Uviedol hovorca najslávnejších etapových pretekov Fabrice Tiano.

Podľa francúzskych zdrojov žene hrozili až tri mesiace za mrežami, pokuta 15-tisíc eur a nemusela by sa vyhnúť ani žalobe o náhradu spôsobenej škody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tony Martin