Francúzske médiá nebudú zverejňovať mená a tváre islamistov

útok v Nice
Foto: SITA/AP

Paríž 28. júla (WebNoviny.sk) – Niektoré popredné francúzske médiá vyhlásili, že už nebudú zverejňovať mená a fotografie páchateľov útokov spájaných s extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS), aby sa zabránilo ich neželanému glorifikovaniu. Informovala o tom agentúra AP.

Denník Le Monde v stredu vyhlásil, že už nebude zverejňovať fotografie útočníkov, čím sa chce vyhnúť „prípadným posmrtným glorifikačným efektom“. V denníku už teraz platí zákaz uverejňovania úryvkov z propagandistických vyhlásení Islamského štátu. Podobný postoj k tejto otázke zaujala aj televízia BFM-TV, ktorá nebude zverejňovať fotografie tvárí džihádistov.

Obrazom: Teroristický útok v Nice

Mená „teroristov“ nebude uvádzať ani rozhlasová stanica Europe-1, ktorá svoje rozhodnutie zdôvodnila tým, že nechce, aby sa z takýchto ľudí robili hrdinovia.

Rozhodnutie niektorých francúzskych médií nezverejňovať mená a fotografie islamistov prišlo po teroristickom útoku v Nice, ktorý si vyžiadal 84 mŕtvych a približne 300 zranených a v Saint-Étienne-du-Rouvray, kde dvaja islamisti podrezali v kostole 85-ročného kňaza.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom