Francúzskeho exprezidenta Chiraca prepustili z nemocnice

Jacques Chirac
Jacques Chirac Foto: SITA/AP

PARÍŽ/BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) – Bývalého francúzskeho prezidenta Jacqua Chiraca (83), ktorého 18. septembra hospitalizovali kvôli pľúcnej infekcii, prepustili z parížskej kliniky Pitié-Salpetriere do domáceho prostredia. Správu priniesla rozhlasová stanica France Info.

Chiraca previezli do uvedeného nemocničného zariadenia priamo z letiska po návrate z rodinnej dovolenky v Maroku. V krátkom čase tam hospitalizovali pre celkovú vyčerpanosť aj jeho manželku Bernadette.

Pre exprezidenta, ktorý stál na čele Francúzska v rokoch 1995-2007, to po odchode z Elyzejského paláca nebola prvá hospitalizácia. Špekulácie o jeho zdravotnom stave nie sú v krajine galského kohúta žiadnou zriedkavosťou.

Chirac mal však dlhý čas povesť muža so železným zdravím. Až v septembri 2005 ho postihla cievna mozgová príhoda, ktorá výrazne oslabila jeho organizmus. V ostatných rokoch sa na verejnosti objavoval exprezident čoraz zriedkavejšie, naposledy 21. novembra 2014, keď sa zúčastnil na odovzdávaní výročnej ceny svojej nadácie. Do ústrania sa stiahol ešte viac po vlaňajšom úmrtí najstaršej dcéry Laurence, ktorá skonala vo veku 58 rokov na zlyhanie srdca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jacques Chirac