Francúzsko chystá reformu zdravotníctva, lekári štrajkujú

Lekári vo Francúzsku štrajkujú proti dlhšej pracovnej dobe
Tisíce lekárov, zdravotných sestier a ďalších nemocničných pracovníkov protestovali v centre Paríža. Dlhšia pracovná doba sa podľa nich odrazí najmä na horšej starostlivosti o pacientov. Paríž, 28. máj 2015. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 28. mája (WEBNOVINY) – Tisíce lekárov, zdravotných sestier a ďalších nemocničných pracovníkov sa vo štvrtok zišli v centre francúzskej metropole Paríž, aby tam protestovali proti pripravovaným zmenám v dĺžke ich pracovnej doby, ktoré sa podľa ich mienky odrazia najmä na horšej starostlivosti o pacientov.

Obrazom: Zdravotníci protestovali v Paríži proti dlhšej pracovnej dobe

Lekári v bielych plášťoch a zdravotné sestry v zelených kostýmoch sa zhromaždili pred hlavnou budovou úradu, ktorý dohliada na 38 nemocníc v kraji a zastrešuje dohromady približne 95-tisíc nemocničných pracovníkov.

Demonštranti niesli transparenty s nápismi „Odobratie práv ešte nikdy nespôsobilo ekonomický rast“ a podobne a tiahli sa v dlhých radoch takmer až k mestskej radnici.

Cieľom pripravovanej reformy v zdravotníctve je ročne ušetriť 20 miliónov eur, a to najmä upravením pracovných hodín nemocničného personálu.

Jedna z protestujúcich, zdravotná sestra Sabrina Benmesbahová špecializujúca sa na pacientov so srdcovými ochoreniami, uviedla, že výsledkom tohto opatrenia bude menej dovoleniek a horšia starostlivosť o pacientov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom