Francúzsky jazdec Sébastien Loeb slávil víťazný návrat

Sébastian Loeb
Automobilový pretekár Sébastian Loeb počas TB so Sébastianom Loebom pred podujatím majstrovstiev sveta cestných automobilov FIA WTCC na Slovakia Ringu. Bratislava, 8. máj 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

PARÍŽ 1. decembra (WEBNOVINY) – Deväťnásobný majster sveta v rely Sébastien Loeb uskutočnil počas posledného novembrového víkendu svoj návrat do tohto motoristického odvetvia a triumfoval na podujatí Rallye du Var v rodnom Francúzsku. Spolujazdkyňu mu robila jeho manželka Séverine.

Štyridsaťročný legendárny jazdec pochádzajúci z mesta Haguenau viedol od úvodu pretekov v daždivých poveternostných podmienkach, pilotoval automobil Citroën DS3 WRC. Celkovo zvíťazil o vyše tri minúty pred Davidom Salanonom na Forde Fiesta RS WRC. Loebovci túto rely vyhrali aj v roku 2009.

Loeb ukončil svoju rely kariéru vlani, jeho posledným súťažným vystúpením boli októbrové preteky vo Francúzsku. Odvtedy pracuje v službách Citroënu v seriáli majstrovstiev sveta cestovných automobilov (WTCC), v ktorom v tomto ročníku obsadil tretie miesto. V máji sa predstavil aj na Slovakia Ringu a radoval sa z prvenstva.

Víťaz rekordných 78 rely Loeb nedávno oznámil aj účasť v seriáli MS WRC v sezóne 2015, zatiaľ konkrétne len na januárovú úvodnú Rely Monte Carla. Informácie pochádzajú z archívu agentúry SITA a portálu autosport.com.