Francúzsky prezident Macron predstavil plán proti sexuálnemu obťažovaniu a násiliu

Emmanuel Macron
Francúzsky prezident Emmanuel Macron.

PARÍŽ 25. novembra (WebNoviny.sk) – Fracúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu predstavil plán boja proti sexuálnemu obťažovaniu a násiliu na ženách. „Hanba musí zmeniť tábor,“ vyhlásil Macron, čo myslel tak, že namiesto toho, aby sa ženy hanbili priznať k tomu, že sa stali obeťou sexuálneho násilia, musia sa začať hanbiť muži, ktorí ho páchajú.

„Poďme uzatvoriť pakt o rovnoprávnosti medzi mužmi a ženami,“ povedal Macron a požiadal o minútu ticha za 123 francúzskych žien, ktoré prišli minulý rok o život rukou svojho partnera alebo expartnera.

Súčasťou Macronovho plánu, ktorý sa má začať zavádzať do praxe od budúceho roka, je okrem iného zjednodušenie systému nahlasovania sexuálnych zločinov, zavedenie učiva o nevhodnosti sexizmu, pornografii a jej nebezpečných formách na druhý stupeň základných škôl, alebo rozšírenie lehoty nepremlčateľnosti znásilnenia maloletej osoby zo súčasných 20 na 30 rokov.

Jedným z ďalších návrhov sú aj takzvané „autobusové zastávky na prianie“, teda opatrenie, ktoré spočíva v tom, že autobusy bu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel Macron