Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bsk
24. marca 2016 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Frešo: Fušeriny nebudeme tolerovať

BRATISLAVA 24. marca 2016 (WBN/PR) – Počas dnešného Župného štvrtku skontrolovali zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja cykloodpočívadlá na Záhorí. Zlý technický stav a nesúlad so stavebnou dokumentáciou spúšťa proces reklamácie.

„Pozeráme cykloodpočívadlá, ktoré boli vybudované v rámci projektu Perimost a našli sme tam viacero závad, ktoré budeme reklamovať jednak u samotného dodávateľa a aj u firmy, ktorá vykonávala technický dozor investora nad touto činnosťou a neurobila svoju prácu poriadne. Sú tam zjavné vady oproti samotnému projektu, to znamená nikdy to nemalo byť takto prebrané. Samozrejme, v reklamácii budeme požadovať nielen to, aby sa to odstránilo, ale aj všetky možné náhrady škody, ktoré by k tomu mohli prísť, aby to župu a aj obyvateľov nestálo ani euro. Tí, ktorí to mali urobiť a dostali to zaplatené, odviedli fušerskú robotu, musia svoju prácu poriadne opraviť . Dáme si urobiť aj znalecký posudok a to, čo bolo v projekte, budú musieť dodržať. Takisto si pozrieme ako je možné, že v súťaži takéto niečo vzniklo, aby sme mohli, ak to ide, vylúčiť takýchto lajdákov z toho, aby fungovali v rámci našej župy. Fušerov trpieť nebudeme,” vyjadril sa priamo vo Vysokej pri Morave predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj vysúťažil v roku 2013 dodávateľa pre realizáciu troch cykloodpočívadiel. Víťazom súťaže sa stala česká stavebná spoločnosť, ktorá predložila najlacnejšiu ponuku a zmluva bola uzavretá v máji 2014. V roku 2014 boli tieto cykloodpočívadlá na Bielom kríži, v Malých Levároch a vo Vysokej pri Morave aj postavené. Stavbu prevzal a schválil externý technický dozor. Neskôr boli zistené značné rozpory s projektovou dokumentáciou.

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja na základe sťažností obyvateľov regiónu a návštevníkov týchto cykloodpočívadiel v rámci Župného štvrtku skontrolovali stav dotknutých cykloodpočívadiel. Ďalším krokom Bratislavského samosprávneho kraja bude vypracovanie znaleckých posudkov, ktoré zhodnotia výšku škôd a aj rozsah zavinenia jednotlivých externých subdodávateľov.

Odporúčané články

Kusý oznámil kandidatúru na post bratislavského župana Krajskí poslanci žiadajú Freša, aby odvolal Keselého

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...