Frešovu volebnú kampaň financujem ja, tvrdí ďalší kandidát na župana Uhler

Pavol Frešo
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo počas tlačovej besedy, na ktorej ohlásil opätovnú kandidatúru na post šéfa BSK. Bratislava, 30. august 2017. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 15. septembra (WebNoviny.sk) – Volebnú kampaň kandidáta na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) Pavla Freša financuje ďalší kandidát na predsedu BSK Jozef Uhler.

Povedal to na brífingu s tým, že Pavol Frešo má polepy po autobusoch, veľkokapacitné kontajnery, má noviny na kvalitnom papieri, ktoré určite neboli lacné či sponzorovanie statusov na sociálnej sieti Facebook.

“Keď som sa nedávno pozrel na jeho transparentný účet, tak som zistil, že za všetky tieto veci jediné náklady, ktoré tam sú, je euro a sedemdesiatjeden centov za vedenie účtu a ja som mu tam tie peniaze poslal a to znamená, že som zaplatil všetky jeho náklady za doterajšiu kampaň a stojím teda za financovaním jeho kampane,“ uviedol Uhler.

Kampaň bez bilbordov

Pavol Frešo vo svojej reakcii na Jozefa Uhlera ako aj na výzvu ďalšieho kandidáta na predsedu BSK Daniela Krajcera, aby zverejnil, kto financuje jeho volebnú kampaň, uvádza, že v prvom rade je potrebné povedať, že jeho volebná kampaň je založená nie na bohatstve kandidáta, ale na myšlienke kandidáta.

“Druhá vec je, že mesto je plné vizuálneho smogu, a preto sme sa my rozhodli, že kampaň budeme mať bez bilbordov. V kampani máme ďalej štyri kontajnery v prenájme, rozdávame noviny a máme tiež nejakú reklamu v hromadnej doprave. Menšia časť kampane trvá približne od polovice augusta a kontajnery sú vonku asi od konca augusta. Celú kampaň robíme len s jednou agentúrou, s ktorou máme dohodu, že prvú fakturáciu výdavkov nám spraví 15. septembra,“ uviedol Frešo.

Predstaví financovanie kampane

Podľa Freša do dvoch týždňov verejne predstaví detaily financovania kampane. “Naša kampaň beží ešte len necelý mesiac, prvé vyúčtovania a fakturácie máme dohodnuté na 15. septembra. Potom ich radi predstavíme verejnosti,“ uvádza ďalej v stanovisku Frešo.

“Na rozdiel od iných transparentných účtov, kde sú prichádzajúce a odchádzajúce sumy len paródiou na realitu, naše príjmy a výdavky budú zodpovedať plnej transparentnosti. Príjmy na účet nabehnú v najbližších desiatich dňoch a budú pravdepodobne pre verejnosť prekvapením. Peniaze aj ľudia, ktorí so mnou ako občianskym kandidátom spolupracujú, budú transparentne priznaní a predstavení verejnosti. Naša kampaň je nastavená tak, aby sme aj na strane výdavkov reálne naplnili zákon. Vzhľadom na stanovený finančný limit sme stáli pred otázkou, či budeme mať iba bilbordy alebo budeme mať iný druh kampane bez bilbordov, pretože oboje dohromady okamžite prekročí zákonný limit, rozhodli sme sa pre kampaň bez bilbordov, čo iste verejnosť registruje,“ uzatvára Pavol Frešo. Stanovisko agentúre SITA poskytol sám Pavol Frešo.

Kandidáti na predsedu BSK

Okrem Jozefa Uhlera a Pavla Freša budú v novembrových voľbách do VÚC na predsedu BSK kandidovať ešte publicista Rastislav Blaško (nezávislý), podnikateľ Jozef Danko (nezávislý), novinár Ľubomír Huďo (nezávislý), podnikateľ Martin Jakubec (nezávislý), starosta mestskej časti Bratislava-Vajnory Ján Mrva(nezávislý), bratislavský mestský poslanec a predseda dopravnej komisie mesta Jozef Uhler (nezávislý), Juraj Droba (Sloboda a Solidarita), Natália Hanulíková (Strana zelených Slovenska), podnikateľ Ľubomír Kolárik (Strana zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov), pedagóg Marián Leinerovič (Nový parlament), farmaceut Milan Lopašovský (Strana moderného Slovenska), štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek (SNS), prekladateľ Jalal Suleiman (Komunistická strana Slovenska) a kultúrno-osvetový pracovník Andrej Trnovec(Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku).

Voľby do vyšších územných celkov (VÚC) budú 4. novembra 2017. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KrajcerJozef UhlerPavol Frešo
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)