Frontman skupiny Green Day bude mentorom v americkom Hlase

Armstrong
Foto: SITA/AP
Aquilera
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) – Frontman americkej kapely Green Day Billie Joe Armstrong bude mentorom tímu porotkyne Christiny Aguilery v speváckej súťaži The Voice.

V tlačovom vyhlásení sa vyjadril, že on i jeho rodina sú fanúšikmi tohto programu, pretože sa nesnaží násilne formovať interpretov a namiesto toho rešpektuje ich identitu a poskytuje im cenné rady. Práca s Christinou Aguilerou ho podľa jeho slov bude veľmi baviť.

Ďalšími mentormi sú Rob Thomas v tíme Cee Lo Greena, Mary J. Blige v tíme Adama Levinea a Michael Bublé v tíme Blakea Sheltona.

Billie Joe Armstrong so svojou kapelou Green Day tento rok začne vydávať svoju novú albumovú trilógiu, pričom jednotlivé nahrávky sa budú volať Uno! Dos! a Tré! Presné dátumy sú 25. september 2012, 13. november 2012 a 15. január 2013.

Zatiaľ poslednou štúdiovou nahrávkou kapely je album 21st Century Breakdown (2009), za ktorý získali Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Vyšli z neho single Know Your Enemy, 21 Guns, East Jesus Nowhere, 21st Century Breakdown a Last of the American Girls.

Čakanie na novú štúdiovku hudobníci fanúšikom a fanúšičkám vyplnili vydaním živého albumu Awesome as Fuck, ktorý sa na trh dostal vlani v marci.

Kapela Green Day vznikla v roku 1987 v zložení Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Al Sobrante. Čoskoro sa im podarilo získať nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom Lookout! Records a vydali EP 1,000 Hours (1989). Sobrante v roku 1990 skupinu opustil a za bicími ho nahradil Tré Cool (vlastným menom Frank Edwin Wright III), ktorý debutoval na druhom štúdiovom albume Green Day s názvom Kerplunk! (1992).

Po vydaní ďalšej nahrávky Dookie (1994) sa Green Day udomácnili v mainstreamovej scéne a po nej nasledovalo ešte päť úspešných štúdiovek. Kapela doteraz na celom svete predala viac ako 65 miliónov kópií albumov a na svojom konte majú päť hudobných cien Grammy.

Green Day Know Your Enemy

https://www.youtube.com/watch?v=uN0UZ1EM-Jk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billie Joe ArmstrongMary J. BligeMichael Bublé