Fungovanie iniciatív nemôžeme nechať na pleciach mimovládnych organizácií, vyzýva Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (v strede) sledovala lekciu programu Omamy, ktorý podporuje rozvoj a vzdelávanie malých rómskych detí už od narodenia a je založený na spolupráci s mamičkami. Foto: www.facebook.com

Nemôžeme naďalej nechávať fungovanie iniciatív len na pleciach mimovládnych organizácií odkázaných na podporu individuálnych darcov.

Konštatovala to prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti Facebook. Pri návšteve Zborova v Bardejovskom okrese totiž sledovala lekciu programu Omamy, ktorý podporuje rozvoj a vzdelávanie malých rómskych detí už od narodenia a je založený na spolupráci s mamičkami.

Tento program nie je prvým, ktorý prináša cenné inovácie. Nestačí, že pôsobí len v niekoľkých lokalitách. Budem sa zasadzovať o to, aby sme cenné skúsenosti a modely fungovania programu Omamy, a aj iných podobných iniciatív, premenili do systémových štátnych politík. Rovnako sa budem zaujímať aj o ďalšie programy v iných oblastiach, ktoré sú dôležité pre znižovanie chudoby rôznych skupín ľudí kdekoľvek na Slovensku,“ napísala prezidentka.

Ako ďalej v statuse vysvetlila, program Omamy vyrovnáva nepriaznivé dopady života detí, ktoré vyrastajú v chudobe a zároveň podporuje rómske ženy, ktoré získajú zamestnanie a zručnosti tak, aby sa mohli uplatniť aj mimo organizácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová