Fury a Wilder sa nestretnú v pôvodnom termíne, súboj o titul boxerského šampióna zrejme odloží koronavírus

Deontay Wilder, Tyson Fury, WBC
Fury a Wilder sa v pôvodnom termíne zrejme nestretnú. Foto: SITA/AP

Lukratívny súboj o titul boxerského šampióna ťažkej váhy organizácie WBC medzi Britom Tysonom Furym a Američanom Deontayom Wilderom sa zrejme neuskutoční v pôvodnom termíne 24. júla v T-Mobile Arene v Las Vegas.

Podľa nemenovaného zdroja Fury aj viacerí členovia jeho tímu prechádzajú nákazou koronavírusom a zo Spojených štátov amerických zamieria späť do Veľkej Británie, aby sa doliečili. Táto informácia ešte nie je oficiálna, lebo promotéri ostro sledovaného súboja ju ešte nepotvrdili.

Keďže kalendár prestížnych súbojov v bojových športov je už na leto zaplnený, náhradný termín očakávaného duelu by mohol mať až októbrový dátum. „Monitorujeme zdravotný stav Tysona Furyho a členov jeho tímu a dátum súboja zatiaľ nemeníme,“ uviedol promotér Top Ranks.

Nečakaná remíza v decembri 2018

Fury a Wilder prvýkrát zabojovali o titul v ťažkej hmotnostnej kategórii v decembri 2018 v Los Angeles a súboj sa skončil nečakanou remízou.

Hoci Fury na počet úderov prevýšil svojho amerického vyzývateľa, Wilderovi sa podarilo dvakrát ho dostať na zem a tým vyrovnať preferencie rozhodcov.

Odveta sa konala vo februári 2020 v Las Vegas krátko pred vypuknutím prvej vlny pandémie koronavírusu. Fury dvakrát zrazil súpera na zem a Wilderov roh ringu napokon vyhlásil kapituláciu.

Fury dosiaľ neokúsil prehru

Hoci Fury mal neskôr bojovať proti krajanovi Anthonymu Joshuovi, Wilder si uplatnil doložku v zmluve a obaja veľkí rivali sa postavia proti sebe v ringu ešte raz.

Neskôr Wilde vymenil trénerov a spochybnil Furyho víťazstvo, ktoré znamenalo zároveň jeho prvú prehru v profiringu.

Aktuálna bilancia 35-ročného Američana má podobu 42 víťazstiev, 1 remíza, 1 prehra. Až 41 duelov vyhral knokautom pred časovým limitom.

Na druhej strane o tri roky mladší Fury dosiaľ neokúsil prehru, z 30 súbojov neodchádzal ako víťaz iba raz po spomenutej remíze s Wilderom. Dvadsaťjedenkrát súperov zdolal knokautom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Deontay WilderTyson Fury