Fury chce nudnému Kličkovi dobiť tvár, poriadne ho dourážal

Klicko fury
Vladimir Kličko absolvuje proti Tysonovi Furymu už svoj 68. profesionálny zápas a rekordný 28. duel o titul majstra sveta. Foto: SITA/ AP

DÜSSELDORF 22. júla (WEBNOVINY) – Ukrajinský profesionálny boxer Vladimir Kličko zvládne ešte minimálne päť súbojov. Tvrdí to jeho manažér Bernd Boente napriek tomu, že 39-ročný (nar. 25. marca 1976) nesporný a tzv. lineálny šampión superťažkej hmotnostnej kategórie 24. októbra tohto kalendárneho roka absolvuje proti Tysonovi Furymu už svoj 68. profesionálny zápas a rekordný 28. duel o titul majstra sveta.

S naším nemeckým televíznym partnerom, stanicou RTL, čoskoro oznámime predĺženie kontraktu na ďalších päť stretnutí. Fury stále tvrdil, že Vladimir sa mu bude vyhýbať, ale uvidíte, čo sa stane. Vladimir berie jeho slová na ľahkú váhu. Mal už nespočetne mnoho rôznych súperov, niektorí veľa rozprávali, iní boli pokojnejší,“ citoval Boenteho portál Sky Sports.

Osobná misia zbaviť box nudnej osoby

Mladší z bratskej dvojice Kličkovcov bude proti Britovi, o trinásť rokov mladšiemu Furymu, obhajovať opasky organizácií WBA „Super“, IBF, WBO, IBO i magazínu The Ring v spomenutej váhe. Všetky tieto opasky ukázal v dejisku svojej najbližšej konfrontácie – na pôde Esprit Areny v nemeckom Düsseldorfe, kde sa obaja aktéri v utorok po prvý raz oficiálne stretli.

Je pre mňa osobnou misiou zbaviť box nudnej osoby, akou si ty. Zaspal som, kým si hovoril. Máš toľko charizmy ako moje spodky. Nula, nič! Si robot, nikoho nebaví pozerať sa na teba. Celá Európa chce vidieť tvoju prehru. Máš čeľusť zo skla a ja ju rozprášim, ako keby som hodil pohár o stenu,“ vyhlásil podľa Daily Mirror rodák z okolia Manchestru Fury a ešte pritvrdil: „Čoho sa mám báť? Muža, ktorý dvadsaťkrát obhájil proti outsiderom? Nezaujímajú ma tvoje tituly, chcem len dobiť tvoju tvár. Si starý muž, máš šedivé vlasy ako môj tréner a manažér. Neprekvapilo by ma ani, keby si používal botox. Postaví sa mladý proti starému. História neklame a všetci šampióni v pokročilom veku prenechali svoje miesto novým. Ja som ten nový. Všetci niekdajší majstri sveta boli v 39 rokoch už za zenitom. Si nikto a inkasuješ knokaut.

Päste hovoria hlasnejšie ako ústa

„Dr. Oceľové kladivo“, ktorý mal na sebe oblek na rozdiel o ležérnejšieho Furyho ošatenia, sa však nenechal vyviesť z miery: „Povedal som vám, že je zábavný,“ kontroval Kličko a ponúkol svojmu nadchádzajúcemu protivníkovi aj sedenie na psychologickom gauči.

Študoval som športovú vedu a psychológiu. Viem, že 26-ročný bojovník môže byť ambiciózny a občas to prehnať vo svojich vyjadreniach. Bude to preňho veľká skúsenosť pred takou početnou návštevou a proti úradujúcemu šampiónovi. Môžem byť jeho terapeutom, to sa ukáže v ringu. Už sa to stalo v minulosti. Davidovi Hayemu som sľúbil, že po našom meraní síl sa z neho stane lepší človek, čo sa aj udialo. Moje päste hovoria hlasnejšie než jeho ústa,“ zareagoval s úsmevom Ukrajinec a podľa Daily Mirror následne zabil otravnú muchu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Kličko