Slovan Bratislava podľahol FC Kodaň a s pohárovou Európou sa lúči

Ezekiel Henty, ŠK Slovan Bratislava
  • aktualizované 9. decembra 23:06

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali na pôde FC Kodaň 0:2 vo svojom poslednom zápase v F-skupine Európskej konferenčnej ligy a s pohárovom Európou sa lúčia. V druhom súboji tejto skupiny zvíťazil PAOK Solún nad Lincoln Red Imps rovnako 2:0 a v tabuľke obsadil postupové druhé miesto.

„Belasí“ zo šiestich duelov nazbierali dovedna osem bodov, o tri viac získal grécky PAOK Solún a až o sedem viac spomenutý FC Kodaň. Na poslednej 4. priečke skončil Lincolnu Red Imps z Gibraltáru, ktorý v šiestich zápasoch nezískal ani bod.

Európska konferenčná liga

• F-skupina

FC Kodaň – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

• Štadión Parken

30. min – 1:0 J. Wind
53. min – 2:0 R. Hojlund

Žlté karty: 3 – 3
60. M. Oikonomou, 69. E. Jelert, 78. D. Chočolava – 60. E Henty, 71. U. Agbo, 81. V. Božikov

strely celkovo (na bránu): 14:3 (3:2), rohové kopy: 6:5, ofsajdy: 2:4, držanie lopty (v %): 52 – 48, rozhodcovia: István Vad – Vencel Tóth, István Albert (všetci Maď.)

FC Kodaň: Grabara – Jelert, Oikonomou (71. Jakobsen), Chočolava, Kristiansen (54. Oviedo) – Johannesson, Haraldsson (71. Haarbo) – Biel – Höjlund (77. Wilczek), Wind, Böving
Slovan: Chovan – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco (78. Da Silva) – Kankava, Agbo – Dražič (62. Green), Weiss (71. Rabiu), Zmrhal (62. Čavrič) – Henty (71. Mráz)

Štvrtkový súboj na štadióne Parken v Kodani sa niesol v znamení prevahy domáceho kolektívu napriek tomu, že nastúpil s množstvom mladíkov. Dánsky tím sa ujal vedenia po polhodine hry presným zásahom Jonasa Winda. V prvom polčase mali obaja súperi po dve strely na bránku, domáci však boli efektívnejší ako Slovan.

Európska konferenčná liga – výsledky a program Slovana Bratislava

• F-skupina

16. septembra 2021: ŠK Slovan Bratislava – FC Kodaň 1:3 (1:2)
30. septembra 2021: PAOK Solún – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
21. októbra 2021: ŠK Slovan Bratislava – Lincoln Red Imps 2:0 (0:0)
4. novembra 2021: Lincoln Red Imps – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:2)
25. novembra 2021: ŠK Slovan Bratislava – PAOK Solún 0:0
9. decembra 2021: FC Kodaň – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Po zmene síce hostia z Bratislavy mali loptu na svojich kopačkách častejšie ako v prvom polčase, no strelecky boli aktívnejší domáci. Vyťažili z toho ešte jeden presný zásah postaral sa oň v 53. minúte mladík Rasmus Höjlund.  Slovan v zápase „o všetko“ predviedol veľmi mdlý výkon, smerom dopredu toho veľa neukázal a zaslúžene podľahol súperovi s množstvom tínedžerov v zostave.