Slovan Bratislava zdolal Lincoln Red Imps aj na Gibraltáre, dvomi gólmi sa blysol Green

ŠK Slovan Bratislava
  • aktualizované 4. novembra 23:10

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili na pôde Lincoln Red Imps 4:1 vo svojom štvrtom zápase v F-skupine Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtok sa od 21:00 hral v tejto skupine aj súboj PAOK SolúnFC Kodaň, v ktorom grécky tím doma prehral 1:2.

Tabuľka F-skupiny

• po štvrtkových zápasoch

1. FC Kodaň 4 3 0 1 9:5 9
2. SLOVAN 4 2 1 1 8:5 7
3. PAOK Solún 4 2 1 1 6:4 7
4. Lincoln 4 0 0 4 2:11 0

„Belasí“ majú po triumfe na Gibraltáre na konte sedem bodov a sú stále v hre o postup zo skupiny. Svoje účinkovanie v skupinovej fáze začali domácou prehrou s FC Kodaň (1:3), následne remizovali na pôde gréckeho PAOK Solún (1:1) a prvý triumf dosiahli v domácom súboji proti Lincoln Red Imps (2:0).

Európska konferenčná liga – výsledky a program Slovana Bratislava

• F-skupina

16. septembra 2021: ŠK Slovan Bratislava – FC Kodaň 1:3 (1:2)
30. septembra 2021: PAOK Solún – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
21. októbra 2021: ŠK Slovan Bratislava – Lincoln Red Imps 2:0 (0:0)
4. novembra 2021: Lincoln Red Imps – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:2)
25. novembra 2021: ŠK Slovan Bratislava – PAOK Solún (18.45)
9. decembra 2021: FC Kodaň – ŠK Slovan Bratislava (21.00)

Slovan Bratislava a Lincoln Red Imps sa v novej sezóne v pohárovej Európe stretli až štyrikrát. Najprv v auguste v kvalifikácii Európskej ligy slovenský šampión vyhral na Gibraltári 3:1 a doma remizoval 1:1. O takmer tri mesiace neskôr v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy Slovan doma vyhral 2:0 a u súpera aktuálne 4:1.

Európska konferenčná liga

• F-skupina

Lincoln Red Imps – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:2)

• Victoria Stadium

17. min – 0:1 A. Green
25. min – 0:2 A. Green
45.+3 min – 1:2 R. Chipolina
67. min – 1:3 A. Čavrič
71. min – 1:4 S. Mráz

Žlté karty: 2 – 2
12. G. Torilla, 64. K. Gómez – 60. J. Kankava, 84. M. Abena

strely celkovo (na bránu): 12:11 (2:5), rohové kopy: 5:1, ofsajdy: 8:2, držanie lopty (v %): 57 – 43, rozhodcovia: Kristoffer Karlsson – Niklas Nyberg, Daniel Yng (všetci Švéd.)

Lincoln Red Imps:  Soler – Wiseman, J. Chipolina (75. Yahaya), R. Chipolina (86. Sergeant), Toscano – Torilla, Rosa, Walker – Britto (54. Javier Anon), Kike Gómez (86. Ocran), Carralero (75. Araiza)
Slovan: Chovan – Medveděv, Kašia, Abena, Božikov (85. D. Hrnčár) – Zmrhal, Kankava, Rabiu (76. Agbo), Čavrič (85. Da Silva) – Henty (59. S. Mráz), Green (76. V. Weiss ml.)

I. polčas

Slovan nepykal za vlažný úvod na umelej tráve štadióna Victoria, keďže domáci kanonier Kike Gómez v 3. min na dvakrát neprekonal Adriána Chovana v bránke hostí. Slovenský majster skóroval prakticky z prvej strely na bránku, keď v 17. min Andre Green z krídelnej pozície rozvlnil sieť za Lolom Solerom – 0:1.

O ďalších osem minút opäť 23-ročný Green pridal druhý gól zverencov Vladimíra Weissa st., bol to už jeho štvrtý presný zásah v Európskej konferenčnej lige – 0:2. V nadstavenom čase prvého polčasu si obrana Slovana nedala pozor na situáciu po rohovom kope a 38-ročný obranca a zároveň kapitán domácich Roy Chipolina ľavačkou pohotovo znížil – 1:2.

II. polčas

Ani po prestávke hostia svojím futbalom na juhu Pyrenejského polostrova neoslnili, ale boli vysoko efektívni v koncovke. Najprv síce nepremenil svoju šancu český útočník Jaromír Zmrhal, ale v 67. min srbský krídelník Aleksandar Čavrič strelil ďalší gól Slovana – 1:3.

O ďalšie štyri minúty trafil aj striedajúci Samuel Mráz, ktorý si šikovne nabehol za chrbát obrany domácich, ale ku gólu mu výrazne pomohol zlým zákrokom brankár Soler – 1:4. Záver zápasu sa už len dohrával, lebo o výsledku bolo dávnejšie rozhodnuté.

Hlas:

• zdroj: RTVS

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana Bratislava): „S tromi bodmi musíme byť spokojní, aj s výsledkom. Nie však so všetkými hráčmi, lebo niektorí hrali slabo. V konečnom dôsledku sme však zvládli zápas, ktorý sme potrebovali a museli vyhrať. Úvod bol v našom podaní veľmi zlý, spali sme tam ešte, lepší súper by také chyby potrestal. Greena som si pred zápasom vzal na pohovor, lebo nehral v lige dobre. Ubezpečil som ho však, že mu stále verím, a v pohári sa mu strelecky opäť darilo. Splnili sme si povinnosť a máme šesť bodov zo zápasov proti Lincolnu. Stále platí, že doma musíme zdolať PAOK, aby sme postúpili.“