Aktualizované: Slovensko po zlepšenom výkone v druhom polčase hladko porazilo Jordánsko

FUTBAL: Slovensko - Jordánsko
Zľava: Musa Al-Taamari z Jordánska a Branislav Niňaj zo Slovenska počas prípravného medzištátneho futbalového zápasu medzi Slovensko – Jordánsko. Trnava, 7. jún 2019. Foto: SITA/ Ivan Kopčáni
  • aktualizované 7. júna 22:32

TRNAVA 7. júna (WebNoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti zvíťazili nad tímom Jordánska 5:1 v piatkovom medzištátnom prípravnom stretnutí v Trnave. Na Štadióne Antona Malatinského ako prví skórovali hostia, keď v 39. min zakončil rýchly protiútok Musa Al-Taamari.

Hráči spod Tatier sa do streleckej listiny zapísali až po prestávke. V 50. min vyrovnal po individuálnej akcii Lukáš Haraslín a o päť minút neskôr „naklonil misky váh“ na stranu slovenského mužstva strelou zblízka Martin Chrien.

V 71. min pridal tretí gól domácich z pokutového kopu Ján Greguš, na 4:1 zvýšil v 74. min Samuel Mráz a gólový účet stretnutia spečatil v 84. min Jaroslav Mihalík.

Zverenci Pavla Hapala sa najbližšie predstavia v akcii v utorok 11. júna, keď v azerbajdžanskom Baku nastúpia proti domácemu mužstvu v stretnutí E-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy (hrá sa o 18.00 h SELČ v Bakcell Arene).

Futbal – medzištátny zápas

• Štadión Antona Malatinského v Trnave

Slovensko – Jordánsko 5:1 (0:1)

• hralo sa od 20.30

Góly: 50. Haraslín, 55. Chrien, 71. Greguš (z pok. kopu), 74. S. Mráz, 84. Mihalík – 39. Al-Taamari, ŽK: 35. Šatka (Slovensko), rozhodovali: Musial – Borkowski, Wójcik (všetci Poľ.), 3454 divákov

Strely celkovo (na bránu): 22:8 (12:2) rohové kopy: 7:1, ofsajdy: 1:2, držanie lopty (v %): 59–41, rozhodcovia: T. Musial – M. Borkowski, A. Wójcik (všetci Poľ.)

Slovensko: Kozáčik (46. Greif) – Šatka, Niňaj, Štetina, Mazáň – Chrien (73. S. Mráz), Hrošovský (46. Greguš), Bero (61. Bénes) – Stoch (46. Haraslín), Šafranko (46. Boženík), Mihalík
Jordánsko:  Shafi – Shelbaieh, Khattab, Marei, Al-Ajalin (64. Haddad) – Bani Attiah, Murjan, Abdel-Rahman (69. Samir) – Al-Taamari (85. Ersan), Al-Bakhit (78. Aburiziq) – Al-Rawashdeh

I. polčas

Už v 6. min sa Chrien po peknej kolmici predral do úvodnej veľkej príležitosti, no v rozhodujúcej chvíli sa pred jordánskym gólmanom pošmykol. V 14. min Bero na hranici pokutového územia sklepol loptu do dobrej pozície Šafrankovi, ale jeho prízemná strela nenarobila hosťom problémy.

Po štvrťhodine sa smerom dopredu osmelili aj Jordánci – Al-Taamari si pripravil parketu, no spoza „veľkého vápna“ nastrelil iba vlastného spoluhráča na hrote útoku. V 26. min si brankár Shafi poradil s tečovanou strelou Stocha z priameho kopu.

Spomenutý Al-Taamari sa v 31. min rútil na Kozáčika, no ľavačkou netrafil bránku. Do tretice to už legionárovi z cyperského tímu APOEL Nikózia vyšlo – v 39. min unikol slovenskej obrane, dostal prihrávku do behu a zakončil k pravej žrdi Kozáčikovej bránky – 0:1.

II. polčas

Tréner Hapal sa cez prestávku snažiť osviežiť hru hneď štyrmi striedaniami. V 49. min podnikli peknú akciu dvaja čerství hráči Haraslín s Boženíkom, no druhý menovaný zblízka nepochodil. Zakrátko v šanci netrafil do priestoru bránky ani Bero.

Slováci sa dočkali v 50. min – Haraslín odvážne prenikol až do pokutového územia a prestrelil jordánskeho brankára – 1:1. V 55. min už Slovensko viedlo, keď po centri z ľavej strany Boženík nevydareným zakončením pristavil loptu pre Chriena a premiérového zásahu v najcennejšom drese sa tak dočkal ďalší piatkový debutant – 2:1. V 67. min sa k dvojici Haraslín a Chrien mohol pridať aj Boženík, jordánsky brankár sa však pri jeho strele z diaľky nenechal prekvapiť.

V 71. min už viedli Slováci o dva góly, keď Greguš premenil jedenástku nariadenú po faule na Haraslína – 3:1. Domáci v závere prikrášlili víťazstvo ďalšími dvomi gólmi. Najprv sa v 74. min presadil S. Mráz, ktorý bol v tom čase na ihrisku iba niekoľko desiatok sekúnd – 4:1. Potom v 84. min Mihalík podčiarkol víťazstvo Slovenska po peknej narážačke s Bénesom – 5:1.