Zápas Slovensko - Slovinsko sa skončil nerozhodne, tri góly padli v druhom polčase a Blažič bol vylúčený (foto)

FUTBAL : Slovensko - Slovinsko
Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín padá po súboji so Slovincom Josipom Iličičom počas zápasu H-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS vo futbale 2022. Trnava (Štadión Antona Malatinského), 11. november 2021. Foto: SITA/Martin Havran.
  • aktualizované 11. novembra 23:10

Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom predposlednom zápase v H-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2022 so Slovinskom 2:2.

Slováci z doterajších šiestich zápasov proti Slovincom v rámci kvalifikácií na MS zvíťazili iba raz a majú bilanciu 1-2-3 so skóre 5:8. Spolu s prípravnými zápasmi majú slovenskí futbalisti proti slovinským bilanciu 2 víťazstvá – 3 remízy a 3 prehry.

6. Cyprus 9 1 2 6 3:19 5

Vo štvrtok sa v „slovenskej“ skupine hrali aj ďalšie dva zápasy, v ktorých favoriti vysoko zvíťazili. Rusko deklasovalo Cyprus 6:0 a Chorvátsko triumfovalo na Malte 7:1. O tom, kto z tejto dvojice postúpi priamo na MS 2022, sa rozhodne v nedeľu v Splite vo vzájomnom súboji týchto súperov.

Zverenci trénera Štefana Tarkovica šancu zahrať si na svetovom šampionáte už stratili, ale stále môžu obsadiť tretie miesto v skupine. Záverečný zápas tejto kvalifikácie odohrajú v Ta’Qali proti domácej Malte v nedeľu 14. novembra.

Kvalifikácia o postup na MS 2022 vo futbale

• H-skupina

Slovensko – Slovinsko 2:2 (0:1)

• Štadión Antona Malatinského (Trnava)

18. min – 0:1 M. Zajc
58. min – 1:1 O. Duda (pok. kop)
62. min – 1:2 M. Mevlja
74. min – 2:2 D. Strelec

Žlté karty: 2 – 3
20. L. Almási, 30. P. Pekarík – 27. a 57. M. Blažič, 80. P. Stojanovič

Červené karty: 0 – 1
57. M. Blažič po 2. ŽK

strely celkovo (na bránu): 19:5 (6:3) rohové kopy: 8:3, ofsajdy: 1:0, držanie lopty (v %): 60 – 40, rozhodcovia: Mattias Gestranius – Jan-Peter Aravirta, Mikko Alakare (všetci Fín.), 2726 divákov

Slovensko: Rodák – Pekarík (88. Boženík), Šatka, Škriniar, Holúbek – Lobotka – Mak (71. Suslov), Bero (72. Strelec), Hamšík (46. Duda), Haraslín (65. Jirka) – Almási
Slovinsko: Oblak – Stojanovič, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Lovrič, Štulac, Zajc – Iličič (85. Rogelj), Šporar, Verbič (59. Karničnik)

I. polčas

Skóre duelu na Štadióna Antona Malatinského v 18. minúte hlavou otvoril Miha Zajc po centri Andraža Šporara. – 0:1. V 26. minúte po faule Mihu Blažiča na Lukáša Haraslína ukázal hlavný rozhodca na „biely bod“. Penaltu ale napokon zrušil VAR, keďže nedovolený zákrok sa udial ešte pred pokutovým územím.

Slovenský tím síce mal v prvom polčase územnú prevahu, tú však nedokázal premeniť na gól. Hostia naopak na gól využili svoju jedinú strelu na bránku, zverenci trénera Tarkoviča ich mali tri, mimo bránky ďalších päť, no loptu za Jana Oblaka neposlali ani raz.

II. polčas

V 57. minúte už VAR pokutový kop potvrdil, pretože Blažič zahral rukou a keďže videl aj druhú žltú kartu, predčasne putoval pod sprchy. Brankára Jana Oblaka následne z pokutového kopu prekonal Ondrej Duda – 1:1.

Po piatich minútach početnej výhody však slovenský výber inkasoval, keď v 62. minúte po centri Josipa Iličiča z rohového kopu, hlavou skóroval Miha Mevlja – 1:2.

Kvalifikácia o postup na MS 2022 vo futbale – program a výsledky Slovenska

• H-skupina

Cyprus – Slovensko 0:0 (Nikózia, 24. marec 2021)
Slovensko – Malta 2:2 (Trnava, 27. marec 2021)
SLOVENSKO – Rusko 2:1 (Trnava, 30. marec 2021)
Slovinsko – Slovensko 1:1 (Ľubľana, 1. september 2021)
Slovensko – Chorvátsko 0:1 (Bratislava, 4. september 2021)
SLOVENSKO – Cyprus 2:0 (Bratislava, 7. september 2021)
Rusko – Slovensko 1:0 (Kazaň, 8. október 2021)
Chorvátsko – Slovensko 2:2 (Osijek, 11. október 2021)
Slovensko – Slovinsko 2:2 (Trnava, 11. november 2021)
Malta – Slovensko (Ta’Qali, 14. november 2021)

Koučovi Tarkovičovi potom vyšlo striedanie, keď na hraciu plochu poslal okrem iných aj Dávida Strelca, ktorý takmer okamžite pohotovou strelou spoza hranice šestnástky vyrovnal – 2:2.

V ďalšom priebehu duelu mali Slováci niekoľko šancí rozhodnúť, no gólom sa neskončila ani jedna z nich.

Hlasy

• zdroj: RTVS

Marek Hamšík (stredopoliar SR): „Cítil som pichnutie v lýtku a trápil som sa s tým v prvom polčase. Potom som šiel radšej dole z ihriska, nechcel som riskovať. Uvidíme zajtra, ako na tom som. Na Malte musíme v nedeľu získať povinné tri body. Chorváti tam dnes zvíťazili vysoko a o niečo podobné sa pokúsime aj my.“

Ondrej Duda (stredopoliar SR): „Gól ma teší, no škoda, že sme nezvíťazili. Viac radosti by som mal v prípade zisku troch bodov. Hrali sme polhodinu o jedného viac, súper bol vzadu a bránil. Škoda, pretože sme mali šance, no nedali sme ďalší gól.“

Dávid Strelec (útočník SR): „Myslím si, že som to trafil dobre. Gól mi chutí, ale nie je to tip-top, pretože sme nezvíťazili. Ak chceme postúpiť na vrcholný turnaj, takéto zápasy musíme vyhrávať. Mrzí nás to, pretože sme tam mali šance na rozhodnutie.“

Matúš Bero (stredopoliar SR): „Dal som do toho všetko, ale trochu ma mrzí výsledok. Na hracej ploche som sa cítil dobre. V nedeľu na Malte to nebude ľahké, kvalita však bude na našej strane. Uzatvárame kvalifikáciu a rozlúčiť sa s ňou chceme víťazne.“

FUTBAL : Slovensko - Slovinsko (kvalifikácia o postup na MS 2022), Marek Hamšík
Slovenský reprezentant Marek Hamšík zo Slovenska a Slovinec Petar Stojanovič počas zápasu H-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS vo futbale 2022. Trnava (Štadión Antona Malatinského), 11. november 2021. Foto: SITA/Martin Havran.
FUTBAL : Slovensko - Slovinsko (kvalifikácia o postup na MS 2022), Lukáš Haraslín
Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín si spracováva loptu počas zápasu H-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS vo futbale 2022 proti Chorvátsku. Trnava (Štadión Antona Malatinského), 11. november 2021. Foto: SITA/Martin Havran.
FUTBAL : Slovensko - Slovinsko (kvalifikácia o postup na MS 2022), Ladislav Almási
Slovenský reprezentant Ladislav Almási v súboji so Slovincom Mihom Blažičom počas zápasu H-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS vo futbale 2022. Trnava (Štadión Antona Malatinského), 11. november 2021. Foto: SITA/Martin Havran.