Skalica v jarnej ouvertúre zvíťazila prvýkrát od júla

MFK Skalica - MŠK Žilina
Zľava: Michal Jakubek z MFK Skalica a Denis Vavro z MŠK Žilina v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy - jarná časť ročníka 2015/2016 medzi MFK Skalica a MŠK Žilina. Senica, 26. február 2016. Foto: SITA/Martin Medňanský

SKALICA 26. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti MFK Skalica v piatok ukončili dlhú 17-zápasovú šnúru bez ligového víťazstva, keď v jarnej ouvertúre Fortuna ligy zvíťazili v senickom azyle nad hráčmi MŠK Žilina najtesnejším rozdielom 1:0.

Jediný gól stretnutia zaznamenal v nadstavenom čase prvého polčasu efektným spôsobom Michal Jakubek, ktorý už po 11 minútach vystriedal Juraja Pirosku.

Skaličania sa predtým tešili z trojbodového zisku v lige ešte 25. júla minulého roka, keď v 2. kole zdolali zhodným výsledkom ďalšieho nováčika z Michaloviec.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 20. kolo – piatok:

MFK Skalica – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

– hralo sa v Senici

Gól: 45.+ M. Jakubek, ŽK: 56. Vrablec, 90. Krnáč – 39. Vavro, 47. Paur, 52. Šušolík, 80. Hučko, rozhodujú: Pavlík – Tomčík, Ferenc

Skalica: Krnáč – Dobrotka, D. Hudák (46. Vrablec), Pavol Majerník, Hlavatovič – P. Mazan, Marek Hlinka, Ikenna Paul Hillary (65. Čermák), Šebesta – Piroska (11. M. Jakubek) – Masaryk

Žilina: Volešák – Šušolík (75. Haskič), Vavro, T. Hučko, Letič – Káčer, Pečovský, Bénes – Špalek, Paur, Mbah (46. Hlohovský)

Štefan Horný (tréner Skalice): „Vedeli sme, že so Žilinou nemôžeme hrať otvorenú partiu. Dobre sme sa pripravili na zápas. Prvý polčas sme zvládli lepšie my. Žilina mala viac z hry v druhom polčase, ale do vyložených šancí sme jej hráčov nepúšťali. Vyzdvihol by som morálku mužstva a som rád, že tri body zostali doma.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Do zápasu sme nastúpili lepšie, ale nedokázali sme loptu na kopačkách pretaviť do šancí. Po druhopolčasovom prestriedaní sme zatlačili domácich do defenzívy. Žiadny z centrov sme však na rozdiel od domácich nedokázali premeniť, a tak sme prehrali 0:1.“

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po piatkovom stretnutí 20. kola:

1. AS Trenčín 19 15 3 1 43:14 48

2. ŠK Slovan Bratislava 19 12 5 2 29:14 41

3. Spartak Myjava 19 11 2 6 26:24 35

4. MŠK Žilina 20 10 3 7 39:26 33

5. DAC 1904 Dunajská Streda 19 8 4 7 27:22 28

6. FC Spartak Trnava 19 8 4 7 24:24 28

7. FK Senica 19 7 4 8 23:27 25

8. MFK Ružomberok 19 6 6 7 25:27 24