FC Barcelona - FC Sevilla
Lionel Messi (vľavo) z FC Barcelona a Sebastian Cristoforo z FC Sevilla počas zápasu španielskej Primera División. Barcelona, 28. február 2016. Foto: SITA/AP

MADRID 28. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Valencie prehrali s Athleticom Bilbao 0:3 v nedeľňajšom domácom stretnutí 26. kola španielskej najvyššej súťaže Primera División. „Baskovia“ o svojom triumfe rozhodli medzi 73. a 80. minútou, keď sa postupne presadili Sabin, Muniain a nestarnúci veterán Aduriz.

FC Barcelona zvíťazila v nedeľu doma nad FC Sevilla 2:1 a upevnila si vedúcu pozíciu v ligovej tabuľke. „Andalúzania“ sa síce ujali vedenia zásluhou Victora Vitola, ale „Blaugranas“ súboj otočili. Ešte pred polčasovou prestávkou vyrovnal Lionel Messi, ktorý ukážkovo zužitkoval priamy kop. Hneď po zmene strán rozhodol z bezprostrednej blízkosti stopér Gerard Piqué.

Hráči katalánskeho veľkoklubu vyrovnali rekord Realu Madrid zo sezóny 1988/1989 v počte súťažných stretnutí bez prehry na 34. Katalánci naposledy prehrali 3. októbra 2015 na pôde FC Sevilla. Prekonať rekord „bieleho baletu“ môže FC Barcelona vo štvrtok 3. marca na pôde Vallecana v súboji 27. kola Primera división.

„Blaugranas“, ktorí si v nedeľu pripísali už desiatu ligovú výhru v rade, sú na čele La Ligy s osembodovým náskokom pred Atléticom Madrid, Real Madrid zaostáva už o 12 bodov. Do konca súťaže zostáva odohrať ešte 12 kôl.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 26. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:
Villarreal – Levante 3:0 (2:0)

Góly: 12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrián, ČK: 56. Navarro (Levante) po 2. ŽK

Valencia – Athletic Bilbao 0:3 (0:0)

Góly: 73. Sabin, 77. Muniain, 80. Aduriz

Deportivo La Coruňa – Granada 0:1 (0:1)

Gól: 24. El Arabi (z pok. kopu), ČK: 90.+ Lux (La Coruňa)

FC Barcelona – FC Sevilla 2:1 (1:1)

Góly: 31. Messi, 48. Piqué – 20. Vitolo

1. FC Barcelona 26 21 3 2 69:21 66

2. Atlético Madrid 26 18 4 4 36:11 58