Leicester City
Hráči Leicesteru City si po sobotňajšom zápase 37. kola Premier League prevzali majstrovskú trofej. Leicester, 7. máj 2016. Foto: Nick Potts/PA via AP

LONDÝN 7. mája (WebNoviny.sk) – Hráči už majstrovského Leicestru City zdolali v sobotňajšom zápase 37. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Everton 3:1.

Dvakrát sa presadil najlepší strelec mužstva Jamie Vardy a ďalší presný zásah do siete mužstva z Liverpoolu pridal Andy King. Po stretnutí hráči, ktorí pripravili najväčšie prekvapenie v anglickej lige za posledné roky, zdvihli nad hlavu trofej pre majstra Anglicka.

Hráči FC Chelsea podľahli v sobotu Sunderlandu na jeho pôde 2:3. V 15. min otvoril skóre útočník hostí Diego Costa, ale v 41. min vyrovnal tuniský záložník Wahbi Khazri. Do polčasovej prestávky sa znova dostali do vedenia futbalisti zo západného Londýna gólom Matiča, ale po zmene strán Borini a Defoe otočili nepriaznivý stav.

Futbalisti Manchestru United zdolali do záchranárskych prác „namočený“ Norwich City na jeho pôde 1:0. Po bezgólovom prvom polčase sa o jediný zásah „červených diablov“ postaral v 72. min stretnutia španielsky stredopoliar Juan Mata.

Výsledky sobotňajších stretnutí 37. kola Premier League:
Aston Villa – Newcastle United 0:0
Norwich City – Manchester United 0:1 (0:0)

Góly:72. Mata

Bournemouth – West Bromwich Albion 1:1 (0:1)

Góly: 82. Ritchie – 16. Rondon

Crystal Palace – Stoke City 2:1 (0:1)

Góly: 47. a 68. Gayle – 27. C. Adam

Sunderland – FC Chelsea 3:2 (1:2)

Góly: 41. Khazri, 67. Borini, 70. Defoe – 15. D. Costa, 45.+ Matič, ČK: 90.+ Terry (Chelsea) po druhej ŽK

West Ham United – Swansea City 1:4 (0:2)

Góly: 68. Kingsley (vlastný) – 25. Routledge, 31. Ayew, 51. Ki Sung-Yong, 90.+ Gomis

Leicester City – Everton 3:1 (2:0)

Góly: 5. a 65. Vardy (druhý z pok. kopu), 33. A. King – 88. Mirallas

1. Leicester 37 23 11 3 67:35 80 – istý majstrovský titul

2. Tottenham 36 19 13 4 67:28 70

3. Arsenal Londýn 36 19 10 7 59:34 67

4. Manchester City 36 19 7 10 68:38 64

5. Manchester United 36 18 9 9 44:31 63

6. West Ham 36 15 14 7 61:47 59