FC Barcelona - Espanyol Barcelona
Luis Suárez (s loptou) z FC Barcelna sa prebíja cez Rubena Duarteho z Espanyolu počas zápasu španielskej Primera División. Barcelona, 8. máj 2016. Foto: SITA/AP

BARCELONA 8. mája (WebNoviny.sk) – V katalánskom derby v rámci 37. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División zvíťazila FC Barcelona nad svojím mestským rivalom Espanyol vysoko 5:0.

V prvom polčase sa presadil len Lionel Messi. Druhé dejstvo bolo bohatšie na góly, keď dvakrát skóroval Suárez a po jednom presnom zásahu si pripísali brazílski rodáci Rafinha a Neymar.

V nedeľu zvládol svoj zápas aj Real Madrid, keď zdolal mužstvo FC Valencia 3:2. Hviezdou zápasu sa stal Cristiano Ronaldo, ktorý strelil dva góly a jeden presný zásah si pripísal aj Karim Benzema. Za Valenciu boli úspešní v 51. minúte Rodrigo a v 81. minúte Gomes, čo však na body nestačilo.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 37. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:
FC Barcelona – Espanyol Barcelona 5:0 (1:0)

Real Madrid – FC Valencia 3:2 (2:0)

Góly: 26. a 59. C. Ronaldo, 42. Benzema – 55. Rodrigo, 81. Gomes, ČK: 83. Rodrigo (Valencia)

San Sebastián – Rayo Vallecano 2:1 (1:0)

Góly: 12. Oyarzabal, 50. Jon B. O. – 69. Guerra, ČK: 76. Granero (San Sebastián)

FC Sevilla – Granada 1:4 (0:1)

Góly: 73. González – 45.+ a 88. Cuenca, 79. Babin, 86. El Arabi (z pok. kopu)

Villarreal – Deportivo La Coruňa 0:2 (0:1)

Góly: 32. Fajr, 57. Pérez

1. FC Barcelona 37 28 4 5 109:29 88

2. Real Madrid 37 27 6 4 108:34 87

3. Atlético Madrid 37 27 4 6 61:18 85

4. Villarreal 37 18 10 9 44:33 64