Slovan vyhral prestrelku, majstrovský Trenčín neskóroval

AS Trenčín
Sprava: Aldo Omar Baez z AS Trenčín a Kamil Kuzma z ŽP Šport Podbrezová počas 4. kola jesennej časti Fortuna ligy 2016/2017. Trenčín, 6. august 2016. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalistom úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín vôbec nevychádza úvod nového ročníka najvyššej domácej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2016/2017. Zverenci trénera Martina Ševelu neuspeli v sobotňajšom domácom stretnutí 4. kola, hráčom ŽP Šport Podbrezová podľahli 0:1. O jediný gól stretnutia sa v 56. min postaral Miroslav Viazanko.

Bilancia majstrovského Trenčína v tejto sezóne Fortuna ligy je na 10. priečke nasledovná: jedno víťazstvo, tri prehry, skóre 4:6. Podbrezová je priebežne druhá a je príjemným prekvapením súťaže, ešte neprehrala. Získala dve víťazstvá a dve remízy. Zdolala aj úradujúceho vicemajstra ŠK Slovan Bratislava a s inými dvoma účastníkmi európskych pohárových súťaží 2016/2017 remizovala – s FC Spartak Trnava (1:1) aj Spartakom Myjava (0:0).

Prešov má skóre 0:9

Senica zvíťazila 4:0 na pôde 1. FC Tatran Prešov. V prvom polčase sa strelecky presadil len Róbert Pillár, po zmene strán pridali ďalšie presné zásahy hostí Miloš Kratochvíl, Guillermo López a Pirulo. Senica má po štyroch kolách na svojom konte šesť bodov, ktoré vydolovala z ostatných dvoch súbojov. Nováčik Prešov je s jedným bodom a bez streleného gólu posledný (skóre 0:9).

Ružomberok vyhral v Myjave 3:1. Na úvodný presný zásah Tomáša Kóňu z 19. minúty odpovedal v 41. min z priameho kopu Ján Maslo a v 71. min strelil víťazný gól Liptákov Peter Maslo. V poslednej minúte upravil na konečných 3:1 pre hostí striedajúci Tomáš Ďubek. Ružomberok si pripísal druhé víťazstvo v sezóne, Myjava po prvý raz okúsila trpskosť prehry.

Koníkova víťazná premiéra

Hráči Michaloviec nevyužili výhodu domáceho prostredia a v dueli proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble hrali nerozhodne 0:0. Hráči MFK Zemplín boli aktívnejší, vypracovali si viac príležitostí na skórovanie, ale onedlho 42-ročný veterán v bránke hostí Pavel Kováč podal výborný výkon a nedovolil domácemu tímu tešiť sa z troch bodov. Pre Zlaté Moravce to bol prvý nerozhodný výsledok v tejto ligovej sezóne.

Vladimír Koník zažil víťaznú premiéru na lavičke futbalistov Slovana Bratislava, jeho zverenci zvíťazili nad Dunajskou Stredou tesne 3:2. Domáci sa dostali do vedenia v 10. min zásluhou Mitchella Scheta, no hostia dokázali vyrovnať o 14 minút neskôr z kopačky Petra Štepanovského.

V 27. min sa „belasí“ dostali opäť do vedenia, keď sa presadil Seydouba Soumah, ale hostia do polčasovej prestávky stihli vyrovnať – po aute sa lopta dostala až do pokutového územia a Valerijs Šabala ju poslal do siete. Víťazný presný zásah Slovana napokon strelil holandský legionár Schet, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke po priamom kope.

Slovanu priebežne patrí v tabuľke Fortuna ligy prvé miesto s deviatimi bodmi, Dunajská Streda je na predposlednej 11. priečke.

Fortuna liga 2016/2017 – 4. kolo – sobota:

AS Trenčín – ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 56. Viazanko, ŽK: 26. Janga, 58. Baéz – 14. Peševski, 24. P. Vajda, 40. K. Kuzma, 60. M. Kochan, 71. Podio, rozhodovali: A. Somoláni – Mókoš, Kováč, 1839 divákov

Trenčín: A. Chovan – M. Šulek (46. Ket), Kleščík, Rafael Vieira, Holúbek – Baéz – Jančo, Lawrence – Kalu, Janga (46. E. Prekop), Aliko Bala (69. Diks)

Podbrezová: M. Kuciak – Magda (59. P. Šafranko), Krivák, J. Kostelný, M. Turňa – P. Vajda, Podio – Viazanko, K. Kuzma (59. M. Kochan), Peševski (82. Breznaník) – Opoku Bernadina

1. FC Tatran Prešov – FK Senica 0:4 (0:1)

Góly: 30. Pillár, 51. M. Kratochvíl, 58. Guillermo López, 82. Pirulo, ŽK: 86. P. Jacko – 32. I. Gončar, 76. Turyna, 86. Astray, 88. Šulla, rozhodovali: Vlk – Tomčík, Borsányi, 1715 divákov

Prešov: Talian – Dzurík, J. Bartek, Luberda, Streňo (87. M. Petko) – P. Jacko, D. Keresteš (46. Rolinc) – D. Leško, P. Katona, R. Kačala (65. L. Kubus) – Hector Tubonemi

Senica: Šulla – I. Gončar, Březina, Pillár, A. Delgado – Hušek (74. Astray) – M. Kratochvíl, Quaye (22. Ebwelle) – Guillermo López (73. Turyna), Pirulo, S. Mráz

Spartak Myjava – MFK Ružomberok 1:3 (1:1)

Góly: 19. T. Kóňa – 41. J. Maslo, 71. P. Maslo, 90.+ Ďubek, ŽK: 81. Bílovský – 8. Lačný, 90. Menich, rozhodovali: P. Hrčka – Lieskovský, Žákech

Myjava: Solnička – L. Beňo, P. Pavlík, Ostojič, Machovec – T. Kóňa, Marček (62. Bílovský) – Kukoľ, Duga (80. Holiš), Ľ. Kolár (72. Sabler) – Brigant

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Martin Nagy – E. Daniel (88. Menich), Chrien, Gál-Andrezly – J. Mareš (77. Ďubek), Lačný (46. Sapara)

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0

ŽK: 34. Sipľak – 45. Pintér, 78. Obročník, rozhodovali: Očenáš – Pozor, Roszbeck

Michalovce: Kira – Marcos Pérez, Sipľak, T. Sedlák, Šimčák – Kristi Qose – Kunca, S. Danko (87. Bellás), I. Žofčák, Koscelník (76. A. Leško) – Škutka (63. Kushta)

Zlaté Moravce: Pavel Kováč – M. Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér – Bariš – Orávik (89. Rejdovian), M. Pastva (69. Obročník), T. Kostadinov (64. Gešnábel), Válovčan – Guilavogui

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:2)

Góly: 10. a 78. Schet, 27. Soumah – 24. Štepanovský, 45.+ Šabala, ŽK: 61. Sekulič, 70. F. Kubík – 48. Zs. Németh, 61. Štepanovský, 84. R. Černák, ČK: 77. Štepanovský (D. Streda) po 2. ŽK, rozhodovali: Sedlák – Balko, Bobko

Slovan: J. Mucha – Ligeon, Saláta, Sekulič, Burnet – Lásik (79. V. Savičevič), De Kamps – Schet, Soumah, F. Kubík (90.+ F. Oršula) – Priskin

Dunajská Streda: Tofiloski – Živkovič, Ľ. Michalík, Kwin, Zs. Németh – Štepanovský, M. Ljubičič (32. P. Nagy), B. Ľupták, Pačinda – Šabala (82. R. Černák) – Polievka (82. K. Vida)