Slovan zdolal Žilinu, Fortuna ligu vedie Podbrezová

ŠK Slovan Bratislava
Seydouba Soumah z ŠK Slovan Bratislava a Ivan Diaz z MŠK Žilina počas zápasu 6. kola Fortuna ligy. Bratislava, 20. august 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti Spartaka Myjava remizovali so Spartakom Trnava 1:1. Obidva góly padli v prvom polčase, skóre otvoril v 20. minúte prudkou strelou zvnútra pokutového územia hosťujúci Anton Sloboda, na jeho zásah odpovedal v závere prvého dejstva umiestneným pokusom Peter Sládek.

V druhom polčase boli aktívnejší Trnavčania, v 83. min Ivan Schranz síce prekonal Matúša Hrušku, ale rozhodca odpískal ofsajd. Myjava nezvíťazila ani v druhom domácom zápase novej ligovej sezóny, na druhej strane Trnava vonku ešte neprehrala.

Michalovce strelili gól po 453 minútach

Michalovčania zvíťazili nad hráčmi FC DAC 1904 Dunajská Streda tesne 1:0. Okrem zisku troch bodov potešila „východniarov“ aj skutočnosť, že skórovali po 453 minútach. Hrdinom sa stal Martin Koscelník, ktorý sa v 60. min najlepšie zorientoval v šestnástke hosťujúceho mužstva a rozhodol o osude zápasu. Tím zo Žitného ostrova stále čaká na plný bodový zápis v tejto sezóne Fortuna ligy.

Nováčik z Prešova dosiahol prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2016/2017, keď zdolal na domácom ihrisku hráčov Zlatých Moraviec-Vrábel tesne 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 61. min Dávid Leško utešenou strelou spoza pokutového územia, na trávnik sa dostal len dve minúty pred presným zásahom. Bol to vôbec prvý gól Prešovčanov v novom ročníku elitnej slovenskej súťaže, na konte majú štyri body rovnako ako ich sobotňajší súper.

Víťazný debut nového trénera Slovana

Futbalisti Podbrezovej pokračujú vo skvelej fazóne, na ihrisku Senice zvíťazili 1:0 gólom Michala Breznaníka už z druhej minúty. Navrátilec v zostave „železiarov“ ušiel po ľavej strane obrancom a krížnou strelou po zemi prekonal Michala Šullu. Podbrezová ako jediná z 12-členného ligového pelotónu ešte neokúsila v tejto sezóne trpkosť prehry a vedie tabuľku Fortuna ligy o jeden bod pred Žilinou. Senica zakopla po sérii troch víťazstiev.

Nový srbský kormidelník futbalistov ŠK Slovan Bratislava Ivan Vukomanovič si pripísal víťaznú premiéru na lavičke „belasých“. Jeho zverenci zdolali v šlágri 6. kola Fortuna ligy MŠK Žilina tesne 1:0. Klub spod Dubňa prišiel o líderské postavenie v tabuľke najvyššej súťaže, na ktoré sa dostala Podbrezová. Po bezgólovom prvom polčase sa v 67. min na Pasienkoch postaral o víťazstvo Slovana guinejský stredopoliar Seydouba Soumah, ktorý prekonal žilinského brankára Miloša Volešáka. Úradujúci vicemajster sa posunul na 3. miesto v ligovej klasifikácii, na druhú Žilinu má jednobodový odstup.

Futbal – Fortuna liga 2016/2017 – 6. kolo – sobota:

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 43. P. Sládek – 20. A. Sloboda, ŽK: 33. I. Schranz, 63. E. Halilovič (obaja Trnava), rozhodovali: Vlk – Mókoš, Kováč, 2269 divákov

Myjava: Matúš Hruška – L. Beňo, Ostojič, P. Pavlík, Machovec (69. Copko) – Duga, T. Kóňa – Brigant, P. Sládek (81. Marček), Kukoľ – Ľ. Kolár (58. Sabler)

Trnava: A. Jakubech – A. Kadlec, Greššák, Godál, Čonka – Bello, A. Sloboda – I. Schranz, E. Halilovič (90.+ Jirka), Mikovič – Tambe (81. Éder Araújo)

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)

Gól: 60. Koscelník, ŽK: 57. T. Sedlák, 64. Šimčák – 37. P. Nagy, 64. Šabala, 64. Ljubičič, 66. Štepanovský, 88. Szarka, rozhodovali: Valášek – Tomčík, Ferenc

Michalovce: P. Macej – Marcos Pérez, Vernon De Marco Morlacchi, Sipľak, Šimčák – T. Sedlák – Kunca, I. Žofčák, Mensah (89. Grič), Koscelník (90.+ A. Leško) – Škutka (86. Kushta)

Dunajská Streda: Tofiloski – Štepanovský, T. Huk, Kwin, Brašeň – Polievka (65. R. Černák), P. Nagy (74. B. Ľupták), Ljubičič, Pačinda (81. K. Vida) – Šabala – Szarka

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

Gól: 61. D. Leško, ŽK: 79. P. Jacko, 85. R. Kačala – 24. Obročník, 25. Bariš, 80. Konnsimbal, 82. Ranko, rozhodovali: Glova – Slyško, D. Hrčka, 1408 divákov

Prešov: Talian – Streňo, Dzurík, J. Bartek, Bujňák – P. Jacko, D. Keresteš – L. Kubus (70. R. Kačala), P. Katona (59. D. Leško), Ashiru – J. Rolinc (83. Hector Tubonemi)

Zlaté Moravce: Pavel Kováč – M. Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér – Obročník (66. Konnsimbal) – Orávik, Bariš, Válovčan (59. Rejdovian), T. Kostadinov – Guilavogui

FK Senica – ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)

Gól: 2. Breznaník, ŽK: 32. Pillár, 41. Březina, 60. Šulla, 87. M. Kratochvíl – 54. M. Kochan, 63. Viazanko, 74. P. Šafranko, rozhodovali: Sedlák – Lieskovský, Žákech, 1645 divákov

Senica: Šulla – I. Gončar (29. Turyna), Březina, Pillár, A. Delgado – Blažek (38. Quaye) – M. Kratochvíl, Pirulo – J. Kosorin, S. Mráz (84. Astray), Ebwelle

Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, Djordjevič – P. Vajda, M. Kochan (60. K. Kuzma) – Viazanko (90.+ J. Pančík), Podio, Breznaník (65. P. Šafranko) – Opoku Bernadina

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Gól: 67. Soumah, ŽK: 89. Soumah – 72. Pečovský, 74. Vavro, 84. Káčer, rozhodovali: P. Hrčka – Balko, Benko

Slovan Bratislava: J. Mucha – J. Kotula, Saláta, Sekulič, Ligeon (79. F. Oršula) – De Kamps (65. G. Scott), V. Savičevič – Schet (68. Cléber), Soumah, F. Kubík – Priskin

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Iván Santiago Díaz, Pečovský, Škvarka (62. Káčer) – Špalek, Otubanjo (50. M. Ceesay), Hlohovský (76. Mandiangu)