Futbalisti CSKA Moskva sa stali víťazmi Ruského pohára

Cska moskva

MOSKVA 1. júna (WEBNOVINY) – Víťazom sobotňajšieho stretnutia finále Ruského pohára sa na štadióne v Groznom stali futbalisti CSKA Moskva.

O ich víťazstve rozhodli až strely zo značky pokutového kopu v pomere 4:3, po deväťdesiatich minútach aj po predĺžení svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 1:1.

Skóre stretnutia otvoril v 11. min rýchlonohý Nigérijčan v službách CSKA Ahmed Musa, keď lopte pomohol do siete nekoordinovaný zákrok brankára Machačkaly Vladimira Gabulova.

Hráči Anži nevyužili niekoľko príležitostí na vyrovnanie, dočkali sa až v 74. min, keď sa presadil Francúz Lassana Diarra. Armádny klub dohrával od 87. min bez vylúčeného Švéda Pontusa Wernblooma za faul na útočníka Anži Lacinu Traorého.

Zverenci trénera Leonida Sluckého získali v sezóne 2012/2013 double, keďže okrem pohára sa tešili aj zo zisku majstrovského titulu v ligovej súťaži. Pre CSKA ide o 12. trofej národného pohára, z toho siedmu v ére samostatného Ruska. Anži vyrovnalo svoje najlepšie umiestnenie v Ruskom pohári, keďže hralo finále aj v roku 2001.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia finále Ruského pohára vo futbale v meste Groznyj (hralo sa na jeden zápas):

CSKA Moskva – Anži Machačkala 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0) – na strely zo značky pok. kopu 4:3

Góly: 11. Musa – 74. L. Diarra, ČK: 87. Wernbloom (CSKA)