Futbalisti Dunajskej Stredy odohrajú v SAE tri zápasy

Ján Novota
Ján Novota Foto: SITA/Dušan Hein

DUBAJ 8. februára (WEBNOVINY) – Dvadsaťsedemročný brankár Ján Novota, ktorý sa cez víkend nedohodol na novej zmluve so zástupcami ukrajinského klubu Metalurg Záporožie, v utorok odcestoval za výpravou futbalistov FK DAC 1904 Dunajská Streda do Spojených arabských emirátov.

Bývalý brankár FC Senec, FK DAC 1904 Dunajská Streda a gréckeho mužstva FC Panserraikos zatiaľ zostáva bez angažmánu, naďalej však bude trénovať s tímom zo Žitného ostrova, s ktorým sa počas tejto zimnej prestávky pripravoval. Ako agentúru SITA informoval generálny manažér aktuálne 7. mužstva Corgoň ligy Dušan Chytil, Novotov dodatočný príchod do SAE určite poteší najmä trénera Mikuláša Radványiho, ktorý na najbližšie tri prípravné zápasy mal k dispozícii iba jedného brankára Daniela Kissa.

Generálny manažér „žlto-modrých“ Dušan Chytil agentúru SITA informoval aj o zápasovom programe „radványiovcov“ na Blízkom východe. Futbalisti corgoňligového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda počas tohtotýždňového herného sústredenia v SAE odohrajú tri prípravné stretnutia. Prvé je na programe už v utorok 8. februára o 17.00 h a zverenci Mikuláša Radványiho si v ňom zmerajú sily s tímom Al Khalij, vo štvrtok 10. februára o 17.00 h sa stretnú s najpopulárnejším mužstvom tohto regiónu a mnohonásobným majstrom Spojených arabských emirátov Al Ahlí FC, v ktorom v súčasnosti pôsobí aj 36-ročný bývalý kapitán talianskej reprezentácie a majster sveta z roku 2006 Fabio Cannavarro.

Dunajskostredčania svoj herný test v SAE ukončia v piatok o 17.00 h súbojom s FC Dubaj. Kouč Mikuláš Radványi má po príchode Jána Novotu k dispozícii dvadsať hráčov, z toho dvoch brankárov. Počas pobytu v SAE bude testovať ďalších štyroch hráčov, z ktorých dvaja sú z Európy a dvaja pochádzajú z mimoeurópskych krajín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján NovotaMikuláš Radványi
Firmy a inštitúcie FC DAC 1904 Dunajská Streda