Futbalisti Senice majú nového trénera, najvyššiu súťaž uprednostnil pred Popradom

Krátko pred začiatkom jarnej časti futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 prišlo v klube FK Senica nielen k zmenám vo vlastníckej štruktúre, ale aj v realizačnom tíme. Doterajšieho trénera Záhorákov Michala Ščasného vo funkcii nahradil Jozef Olejník, pričom so Seničanmi sa dohodol na spolupráci do konca aktuálnej sezóny.

V Senici budem pôsobiť vo funkcii hlavného trénera A-mužstva. Ponuka prišla v nedeľu. Nechal som si čas na rozmyslenie v priebehu jedného-dvoch dní a následne sme sa dohodli priebežne do konca tohto ligového ročníka,“ vyhlásil Olejník pre agentúru SITA.

Pomerne úzky hráčsky káder

Otázka jeho asistentov a jeho najbližších spolupracovníkov je zatiaľ otvorená. „Určite sa pracuje aj na realizačnom tíme. Mám svoju predstavu. Došlo k osloveniu niekoľkých ľudí, ktorých som navrhol a s ktorými by som chcel spolupracovať. Už je to len o tom, či nájdu spoločnú reč s klubom. Do toho už neviem vstúpiť a preto zatiaľ nepoviem žiadne mená,“ dodal 45-ročný kouč.

Pri zmienke, že Senica má niekoľko dní pred jarnou ouvertúrou v Dunajskej Strede pomerne úzky hráčsky káder, s nadhľadom poznamenal: „Máme málo hráčov, ale dobrých… V stredu sa na tréningu zúčastnilo 20 hráčov a traja brankári. Nebudem však konkrétny, pretože viacerí ešte nie sú papierovo doriešení.“

Prichádza z Popradu

Olejník prichádza do nového pôsobiska z manažérskej pozície v druholigovom FK Poprad. Najsilnejšou motiváciou, prečo sa rozhodol odísť z klubu so stabilizovaným zázemím do klubu, kde sa momentálne mnoho otázok rieši za pochodu, bola možnosť pracovať ako hlavný tréner v najvyššej súťaži.

V Poprade som našiel skvelých ľudí, či už majiteľ klubu, Stano Šesták a ďalší, ale práve preto, že je to najvyššia súťaž a takáto príležitosť sa už nemusí opakovať, som sa rozhodol prijať túto ponuku,“ zakončil Jozef Olejník.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Olejník
Firmy a inštitúcie FK Senica