Futbalisti Slovana porazili Myjavu, zrodili sa aj remízy

Corgon_liga
Sprava: Peter Sládek zo Spartaku Myjava a Erik Grendel z ŠK Slovan Bratislava v zápase 16. kola futbalovej Corgoň ligy. Foto: SITA/Martin Medňanský

12. FC Nitra 16 3 4 9 17:28 13*

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Futbalová jeseň na Myjave pokračovala dlho očakávaným súbojom medzi domácou Myjavou a lídrom najvyššej súťaže Slovanom Bratislava.

Po úvodnom oťukávaní v prvých desiatich minútach pritlačili domáci Slovan na jeho polovicu, no svoje šance nevyužili Černáček, Kuračka a dvakrát ani Sládek, čo hostia potrestali.

Najskôr sa v 32. min po centri Pauscheka presadil Filip Hlohovský – 0:1. A v 40. min si domáci strední obrancovia nedokázali poradiť s Pauschekovou nakopnutou loptou, čo využil kapitán hostí Igor Žofčák na zvýšenie skóre – 2:0. Domáci boli v prvom polčase lepším tímom, no hostia ich za dve chyby v obrane nemilosrdne potrestali.

Druhý polčas začal v ešte veternejšom a chladnejšom počasí ako ten prvý a obom družstvám trvalo dlhšie, kým sa dostali znova do tempa. Až v 64. min sa do veľkej šance dostal Hlohovský, no Solnička si s jeho strelou poradil. Po chybe pri rozohrávke Myjavy sa k lopte za šestnástkou dostal Žofčák, no strela mierila len na pripraveného Solničku.

V 76. min prišiel nádherný futbalový moment. Krásnu strelu Filipa Hlohovského z priameho kopu zastavil pohotovým zákrokom Solnička. V 82. min sa v pokutovom území pekne uvoľnil Kosík, no jeho tvrdú strelu dokázal Putnocký vyraziť.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Góly: 86. Z. Harsányi – 32. Hlohovský, 40. I. Žofčák, ŽK: 44. Pauschek, 88. M. Kopic, 90.+ Putnocký (všetci Slovan), rozhodovali: Sedlák – Vorel, Ádám, 2586 divákov

Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva – P. Ďuriš (72. Z. Harsányi) – Kuračka (82. T. Bruško), Kukoľ (77. Šebek), Marček, Sládek – Kosík

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek (58. M. Kopic) – Kopúnek – Hlohovský (87. Szarka), I. Žofčák, Grendel, Milinkovič (65. L. Peltier) – K. Mészáros

Ladislav Hudec (tréner Myjavy):Som toho názoru, že to bol dobrý zápas a z nášho pohľadu to bol náš najlepší výkon na domácom ihrisku. Prvých tridsať minút bolo výborných, jediné, čo nám tam chýbalo, bol gól. Mali sme ísť do vedenia my, Slovan nás potrestal. Samozrejme, že prehra mrzí, vzhľadom k tomu, aký to bol duel, aké boli výkony niektorých hráčov, ktorí išli na hranici svojich možností. Ja som si v závere stretnutia vychutnával lavičku Slovana, ako sa bála. Povzbudzuje nás, že sme boli dobrý a nebezpečný súper pre Slovan. Škoda, že sme nezískali aspoň bod.

Samuel Slovák: (tréner Slovana):Videli sme veľmi dobrý a slušný zápas. Prvých dvadsať minút súper ukázal, že je veľmi nebezpečný. To sme prežili, čo bolo dôležité. Potom sme ukázali naše kvalitné momenty, z ktorých sme vyťažili dva góly, tie sa ukázali ako rozhodujúce. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali, lebo aj v tých kritických momentoch sme to dobre ubránili. Hráči hrali obetavo a takto si to predstavujem, takto sa má hrať s dobrým súperom, akým Myjava bola.

V 86. min si krásne za obranu na ideálnu Bruškovu prihrávku nabehol Zoltán Harsányi a s prehľadom prehodil vybiehajúceho Putnockého. V záverečných minútach už domáci nedokázali využiť svoj tlak a líder odniesol z Myjavy tri body.

Corgon_liga

FC Spartak Trnava – FK Senica 1:1 (1:0)

Góly: 22. M. Vyskočil – 68. Piroska, ŽK: 77. P. Čarnota, 82. Ľ. Hanzel – 21. Piroska, 22. J. Križko, 61. M. Babic, 79. Wijlaars, 82. Krajčík, 86. Švenger, rozhodovali: Jaška – Slyško, Petríček, 2909 divákov

Trnava: Rusov – E. Sabo, Janečka, Čvirik, Ľ. Hanzel – Michal Gašparík (73. Mikovič), Karhan, P. Čarnota, M. Vyskočil – Vlasko, Schranz (88. Pavelka)

Senica: Švenger – Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars – Štepanovský (28. Jaroslav Diviš), M. Babic (90. M. Frýdek ml.), J. Križko (42. Kalabiška), Piroska, M. Ďurica – Blackburn

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Videli sme dobrý zápas s emotívnym nábojom. Prvý polčas bol z našej strany oveľa lepší, gól nás povzbudil a v druhom dejstve sme zbytočne inkasovali a prišli sme o cenné víťazstvo, ktoré sme mali na dosah. Senica je kvalitné mužstvo, nie nadarmo je na popredných miestach. Musím konštatovať, že sme boli lepším mužstvom, ale za chybu sme zaplatili vyrovnávajúcim gólom.“

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „Bol to jeden z najťažších našich zápasov, v ktorom sme urputne museli bojovať o bod. Agresívne hrajúca Trnava nám nedovolila nič, ale naša snaha nakoniec priniesla vytúžený zisk bodu. Natiahli sme tak šnúru bez prehry v jesennej časti.“

I. polčas

Corgon_liga

Už v 7. min chýbal Vlaskovi len krôčik, aby poslal center Čarnotu do siete. V 20. min Vlasko rýchlym prechodom vyviezol loptu až pred pokutové územie súpera a delovkou vyskúšal postreh hosťujúceho gólmana.

O dve minúty neskôr rozpútal radosť na tribúnach M. Vyskočil – priamy kop rozohral Gašparík, našiel centrom Čvirika, ten hlavičkou priťukol Vyskočilovi, ktorý už Švengera dostal len do úlohy štatistu – 1:0. Seničania hrali trochu zakríknuto, nedarila sa im rozohrávka.

V 35. min sa zrodila pekná spolupráca Vlaska so Schranzom, ale druhý spomenutý netrafil loptu tesne pred odkrytou časťou bránky.

II. polčas

Po polčasovej prestávke sa blysol v 53. min delovkou Vlasko, jeho pokus len tesne minul cieľ. Už o minútu neskôr sa rútil sám na hosťujúceho brankára Schranz, ale špička Švengerovej kopačky zabránila gólovému zápisu. V 58. min sa Piroska ‚jasličkami‘ uvoľnil cez Janečku, ale jeho následnú strelu skrotil Rusov.

Vyrovnanie priniesla 68. min, keď Piroska halfvolejom k ľavej žrdi prekonal domáceho gólmana. Zaujímavá pre Spartak bola situácia v 83. min, keď po rohovom kope Čarnota pri prvej žrdi nadvihol loptu, ale voľný Čvirik z dvoch metrov nepochopiteľne prekopol opustenú bránku súpera.

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 77. Bortel (vlastný) – 51. Janič, ŽK: 22. Pribula, 36. Peter Lipták – 83. Pavol Majerník, rozhodovali: Valášek – Súkeníková, Hrdlička, 1035 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Bartek (79. Adam), P. Petráš, Krajník, Kolbas – Zošák, Peter Lipták – Jakovlev (64. Kostadinov), M. Marcin, Pribula (58. Guba) – Ševčuk

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Candrák, Bortel, Pavol Majerník, Chren – Obročník – Orávik, Škvarka, Janič (86. L. Mihálik), L. Kováč (74. Pavlovič) – Bolinha (65. Ľ. Bernáth)

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Začali sme dobre, boli sme agresívni. V druhom polčase sme dostali gól, neskôr vyrovnali vďaka vlastnému gólu súpera. Zlaté Moravce mali ešte dve či tri vyložené šance. Dnes sme mali zlú koncovku. Škoda stratených bodov, všetci hráči chceli tento zápas zvládnuť.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Na tomto teréne, ktorý bol ťažký, bol prvý polčas len o bojovnosti, Prešov sme nepustili do žiadnych šancí. V druhom polčase sme dali gól a mali sme aj ďalšie šance. Bohužiaľ sme si strelili vlastný gól a musíme byť spokojní aj s bodom.“

I. polčas

Corgon_liga

V chladnom počasí sa hral v Prešove nezaujímavý futbal. Najväčšiu šancu v prvom polčase nepremenili domáci hráči, keď v 21. min Ševčukovu strelu z piatich metrov vyrazil M. Kuciak iba pred seba, ale vzápätí dorážku Krajníka odvrátila obrana hostí do bezpečia.

V mužstve ViOn-u sa osmelili Chren s Orávikom, ale ich pokusy boli nepresné. V 43. min to skúšal aj domáci Pribula, no jeho prízemná delovka len ‚lízala‘ pravú žrď Kuciakovej svätyne.

II. polčas

Futbalová mizéria domácich pokračovala aj v po zmene strán. V 51. min napriahol z dvadsiatich metrov hosťujúci Janič a jeho nádherná strela prelobovala Diviša v bránke Tatrana. O päť minút neskôr sa rútil sám na Jakuba Diviša útočník Bolinha, ale prešovský gólman včasným vybehnutím zmaril jeho tutovku.

O ďalšie štyri minúty spálil tutovku Chren, keď z 8 metrov netrafil prešovskú bránku. Domáci sa dočkali gólu v 77. min, keď Kostadinovov center z pravej strany si zrazil Bortel do vlastnej siete. V 83. min mohli Zlaté Moravce znovu viesť, ale Ľ. Bernáth iba opečiatkoval brvno. V závere vyprevádzal domácich z ihriska piskot z tribún.

MFK Košice – MFK Ružomberok 3:0 (2:0)

Góly: 1. Ostojič, 33. J. Novák, 61. K. Kuzma, ŽK: 55. Hovančík (Košice), rozhodovali: Michlian – D. Hrčka, Borsányi 1861 divákov

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár, Hovančík (60. Bukata, 85. Karaš) – Viazanko (78. C. Diaby), K. Kuzma, U. Matič – J. Novák

Ružomberok: L. Zich – Ondrek (39. P. Maslo), Práznovský, Bielák, M. Nosek – Greššák – L. Lupták, Serečin (52. Lovás), M. Nagy, Almaský (64. Onyango) – Mulumba Mukendi

Ján Kozák (tréner Košíc): „Pomohol nám rýchly prvý gól, potom sme už boli lepším, zrelším a vyhratejším tímom. Som rád, že kolektív zabojoval aj za svojho najlepšieho strelca Škutku.“

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, prišli sme s nepochopiteľným rešpektom, až strachom. Košice to využili a zaslúžene zvíťazili. Okrem jedinej akcie Luptáka sme nič nevymysleli.“

I. polčas

Corgon_liga

Domáci aj bez svojho najlepšieho strelca, zraneného Škutku, začali skvele. Už z prvého rohového kopu našiel U. Matič hlavu Ostojiča a ten poslal svoj tím do vedenia. Košice sa dostali do hernej pohody a častejšie držali loptu na súperovej polovici.

V 23. min zamestnal Tofiloského hosťujúci Ondrek, no jeho strieľaný center brankárovi domácich nenarobil problémy. Druhý gól Košíc pridal v 33. min kanonier J. Novák, ktorý zo štandardky z veľkej vzdialenosti prestrelil Zicha.

II. polčas

Aj po zmene strán hrali aktívnejšie domáci futbalisti. Ružomberčania sa síce pokúšali skorigovať, ich snahu však schladil v 61. min K. Kuzma tretím gólom do Zichovej bránky. Ružomberčania potom zvýšili obrátky, no do koncovky sa nedostali. Košičania si v závere bez väčších problémov ustrážili trojgólové vedenie.

Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 2:0 (0:0)

Góly: 86. M. Turňa, 90.+ T. Hučko (z pok. kopu), ŽK: 17. Savič, 65. Ferenčík, 73. Slančík – 5. M. Szabó, 42. Šimončič, 90. Kaspřák, rozhodovali: Matúš – T. Somoláni, Jankovič, 610 divákov

Banská Bystrica: Belic – M. Turňa, Chrappan, Poljovka, Savič (60. M. Pančík ml.) – Hlinka – Brašeň, Považanec, T. Hučko – Sachňuk (58. Slančík), Ferenčík (75. Šovčík)

Nitra: Chudý – Boszorád (88. Šimonek), Struhár, Kolmokov, M. Szabó (38. Igor Kotora) – Kaspřák – Cléber (62. Š. Šmehýl), Šimončič, V. Gajdoš, M. Mikuš – Kroupa

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Musím mužstvo pochváliť za obrovské odhodlanie, bojovnosť a trpezlivosť. Bolo veľmi dôležité, že sme boli trpezliví a verili sme vo víťazstvo. Chcel by som pochváliť hráčov aj za výkon, z našej strany bol celkom slušný, bolo tam veľa dobrých momentov i situácií, ktoré zaváňali gólom. Mali sme aj dostatočné množstvo streleckých pokusov a vypracovali sme si päť či šesť dobrých gólových možností. Vzhľadom k tomu, ako aj priebehu celého zápasu, považujem víťazstvo za absolútne zaslúžené.“

Jozef Vukušič (tréner Nitry): „Zápas nemal vysokú úroveň, a to z dôvodu, že obe mužstvá sú v takej pozícii, akej sú. Na domácich bolo vidieť nervozitu a naše mužstvo je tiež v neľahkej situácii. Tomu zodpovedala úroveň zápasu. Našim zámerom bolo hrať organizovane a z takejto hry vyraziť smerom dopredu. To prvé fungovalo celkom dobre, až do 86. min, keď padol gól domácich. Smerom dopredu sme neboli aktívni, vypracovali sme si síce nejaké gólové situácie, ale neboli to šance. K remíze nám chýbalo pár minút. Bystrica vyhrala zaslúžene, pretože strelila dva góly.“

I. polčas

Corgon_liga

V Banskej Bystrici diváci nevideli príliš ofenzívny futbal. Dlho sa na trávniku nič nedialo, zaujal iba hlavičkový biliard po rohu domácich, no Hlinka s Chrappanom neboli úspešní. V hosťujúcom tíme sršal aktivitou Cléber, viackrát prenikol do šestnástky skúšal to aj spoza nej, v 31. min pekne zatočil loptu, ale nemieril medzi žrde.

O štyri minúty neskôr sa musel mať na pozore brankár Nitry po hlavičke od svojho spoluhráča Kroupu. Z diaľky to potom skúšal stredopoliar Dukly Brašeň. Najväčšia šanca sa zrodila v nadstavenom čase prvého polčasu, keď nitriansky stopér zaváhal, ale Ferenčík z päťky zoči – voči neprekonal Chudého a následne minul bránku aj Hlinka.

II. polčas

Na začiatku druhého polčasu predviedli rýchlu akciu hostia po pravej strane, Boszorád potiahol loptu, poslal ju do pokutového územia, ale Mikuš zbrklo zakončil. Na opačnej strane predviedol v pokutovom území svoju techniku Ferenčík, ale jeho koncovke chýbal dôraz.

Hlavou to ešte skúšal v 53. min Sachňuk, no Chudý bol proti. Pohrozili aj Nitrania opäť Mikušom, ktorý mieril v šestnástke tesne vedľa žrde. Zaujímavý moment prišiel po hodine hry, keď do pokutového územia vnikol Ferenčík, obranca hostí ho zastavil, no namiesto jedenástky videl žltú kartu za filmovanie banskobystrický útočník. Z priameho kopu to v 71. min skúšal Hučko, ale loptu poslal po zemi tesne vedľa nitrianskej bránky.

Chudý za zapotil aj v 82. min pri likvidovaní strely Brašeňa. V závere zápasu mala Dukla navrch, po rohu Považanca hlavičkoval Hučko medzi žrde, ale gólman spod Zobora znovu podržal svoj tím. Kapituloval až v 86. min, keď ho z asi 14-tich metrov technickou strelou prekonal domáci obranca Turňa. V záverečnej minúte ešte po faule Kaspřáka na Brašeňa poistil víťazstvo domácich z penalty Hučko.