Futbalisti Slovana porazili pred prázdnymi tribúnami Senicu

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 1:0
Zľava: Hráči Slovana a hráči Senice pred prázdnymi tribúnami počas dohrávky 2. kola Corgoň ligy 2013/2014 medzi ŠK Slovan Bratislava a FK Senica. Bratislava, 21. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) – V stredu bola na programe v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži – Corgoň lige, dohrávka 2. kola.

Futbalisti Slovana v nej porazili Senicu 1:0. Jediný gól zápasu strelil na konci prvého polčasu Pavel Fořt, pre ktorého to bol štvrtý presný zásah v priebehajúcom ročníku. „Belasí“ sa týmto víťazstvom dostali na druhé miesto tabuľky, majú 13 bodov podobne ako ich stredajší súper, ale horšie skóre.

Stredajšie stretnutie sa hralo pred prázdnymi tribúnami. Rozhodla o tom disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na svojom mimoriadnom utorkovom zasadnutí v súvislosti s nedeľňajším incidentom na corgoňligovom zápase „belasých“ doma proti tímu MFK Ružomberok, kedy zhruba desať minút pred koncom duelu otriasol Pasienkami silný výbuch z delobuchu v sektore hostí.

Obrazom: Futbalisti Slovana porazili Senicu

Zľava: Hráč Slovana Karol Mészáros a hráč Senice Erich Brabec počas dohrávky 2. kola Corgoň ligy 2013/2014 medzi ŠK Slovan Bratislava a FK Senica. Bratislava, 21. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Hráč Slovana Igor Žofčák a hráč Senice Jan Kalabiška počas dohrávky 2. kola Corgoň ligy 2013/2014 medzi ŠK Slovan Bratislava a FK Senica. Bratislava, 21. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Hráč Senice Jan Kalabiška a hráč Slovana Igor Žofčák počas dohrávky 2. kola Corgoň ligy 2013/2014 medzi ŠK Slovan Bratislava a FK Senica. Bratislava, 21. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – dohrávka 2. kola – streda:

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 1:0 (1:0)

Gól: 45. Fořt, ŽK: 10. Bagayoko, 33. Halenár – 24. Jirásek, 76. Habánek, 90. Martin Zeman, rozhodovali: Sedlák – Jenčura, Bobko, hralo sa bez prítomnosti divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, E. Čikoš – Kladrubský – I. Žofčák, Halenár, Soumah (87. Grendel), K. Mészáros (62. L. Peltier) – Fořt (90.+ Jakúbek)

Senica: Šulla – Habánek, P. Pavlík, Brabec, Kalabiška – Jirásek, Komara (86. Čermák) – Jaroslav Diviš (46. Hiago), Piroska, Martin Zeman – Diarrassouba

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Už pred zápasom som tvrdil, že ak premeníme šance, tak sa nemusíme báť o výsledok. Mrzí ma, že sme nevyhrali o tri či štyri góly. Ujali sme sa vedenia a v druhom polčase sme kontrolovali vývoj. Čakali sme takýto vývoj zápasu, súper prišiel motivovaný, keďže bol prvý v tabuľke. Pred pár týždňami sme boli v tabuľke na desiatom mieste, teraz sme na čele spolu so Senicou. Musíme byť spokojní. Myslím si, že sme zvíťazili absolútne zaslúžene. Videli sme dobré stretnutie, keby boli prítomní diváci, duel by bol ešte kvalitnejší.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „V prvom polčase sme mali štyri šance, ale nepremenili sme ich. Na konci sme doplatili na stratu koncentrácie a inkasovali sme po štandardnej situácii. Druhý polčas to už bol boj, zápas plný emócií a súbojov. Bez divákov to bolo špecifické stretnutie.“

I. polčas

Úvodnú šancu zápasu bez prítomnosti divákov mali hostia. K odrazenej lopte sa dostal v pokutovom území Piroska a jeho pohotové zakončenie končekmi prstov vyškriabal spod brvna Putnocký.

O tri minúty hlavičkoval po rohovom kope Gorosito tesne vedľa.

Domáci mali miernu prevahu a podčiarkli ju peknou akciou v 21. min, nebezpečenstvo hasil Šulla. O necelú minútu to vyskúšal nožničkami Fořt, ale minul bránku.

Sľubnú šancu mal Soumah, jeho zakončenie po zemi zneškodnil gólman hostí. Seničania odpovedali pohotovou strelou Diviša. V 32. min bol blízko ku gólu ten istý hráč, jeho hlavičku z bezprostrednej blízkosti vytlačil Putnocký na žrď.

„Belasí“ odpovedali tutovkou po rohovom kope, Mészárosov pokus vyrazil brankár a dorážka Fořta smerovala nad.

Slovanisti sa ujali vedenia v záverečnej minúte prvého polčasu, keď Fořt hlavičkou poslal do siete Žofčákov center z priameho kopu – 1:0.

II. polčas

V úvode druhej časti zamestnal hosťujúceho gólmana tvrdou strelu k žrdi Halenár. Ďalšiu šancu mal Soumah, jeho strela zvnútra šestnástky pohladila len bočnú sieť.

V 55. min si slovanisti na pravej strane vymenili viac než desať krátkych a rýchlych prihrávok, krásna akcia sa skončila strelou Soumaha tesne nad. V 64. min sa predviedli dvaja najlepší hráči na ihrisku. Po rohovom kope Senice zabojoval na polovici ihriska Halenár, získal loptu posunul ju hlavičkou do brejku Fořtovi a český útočník bombou ľavačkou opečiatkoval brvno.

Do konca duelu si už ani jedno mužstvo neutvorilo gólovú príležitosť, „belasí“ zvíťazili 1:0 a bodovo sa dotiahli na Seničanov na čele tabuľky.