Futbalisti Slovana vyhrali v Trnave, nechýbali vášne a facka

Trnava, futbal
Sprava: Roman Procházka a Martin Mikovič z Trnavy počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 21. september 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej Zlaté Moravce porazili Myjavu tesne 1:0, bolo v sobotu v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži – Corgoň lige na programe ďalších päť zápasov 11. kola.

V prvom sobotňajšom súboji s výkopom o 16:00 zvíťazili futbalisti Slovana v Trnave 3:1 a to aj napriek tomu, že od deviatej minúty prehrávali po góle Procházku 0:1. Ešte do konca prvého dejstva sa im podarilo po góloch Fořta a Vitteka v priebehu ôsmich minút výsledok otočiť. Tretí presný zásah „belasých“ pridal v 73. minúte Kladrubský.

Dve minúty pred koncom zápasu vypukli vášne hráčov na trávniku, ktoré vyprovokoval striedajúci Soumah, keď hrubo fauloval Mikoviča a po druhej žltej videl červenú kartu. Navyše, Soumah v skrumáži hráčov ešte pri odchode dal facku Procházkovi.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 11. kolo – sobota:

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)

Góly: 8. R. Procházka – 17. Fořt, 25. Vittek, 74. Kladrubský, ŽK: 63. Štepanovský, 74. Filipko, 89. R. Procházka – 7. Kladrubský, 88. Seydouba Soumah, 89. Bagayoko, ČK: 89. Seydouba Soumah (Slovan) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek – R. Sluk, Lieskovský, 3250 divákov

Trnava: Filipko – R. Procházka, Adámik, Janečka, Štepanovský (79. K. Kuzma) – E. Sabo, Mikovič, Vlasko (67. Augustíni), Ján Chovanec (76. Schranz) – Poznar, Hodek

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Niňaj, Kladrubský, Vrablec – I. Žofčák, Halenár, Grendel (82. Seydouba Soumah), Milinkovič (87. Hlohovský) – Vittek, Fořt (67. K. Mészáros)

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Chceli sme uspieť v zápase, ktorý mal rôzne fázy. Procházkov gól bol ukážkový, povzbudil nás do ďalších minút. Na druhej strane, dostali sme gól po fatálnej chybe a Slovan posadili na koňa. Bolo vidieť, že Slovan má svoju kvalitu. Potom sme inkasovali opäť zbytočne, v držaní lopty sme boli síce lepší, ale na to sa nehrá. Záver nekomentujem, futbal je jednoznačne obraz spoločnosti. K emóciám, ktoré vypukli, jednoznačne prispel Soumaha.“

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Na zápas sme sa pripravovali s cieľom neprehrať a predĺžiť víťaznú sériu, čo sa nám i podarilo. Počítali sme v úvodným minútach s enormným tlakom domácich, z ktorého Trnavčania vyťažili pekný vedúci gól. Z nervozity sme sa postupne otriasli a počas ďalších minút diktovali tempo stretnutia. Splnili sme cieľ a zachovali sme si futbalovú tvár. S výkonom mužstva som spokojný. Vittek, Fořt a Kladrubský boli strojcami nášho víťazstva. Záver derby urobil svoje a priznávam, že správanie Soumaha budeme riešiť v rámci klubu aj ďalšími disciplinárnymi postihmi, neurobilo to najlepší dojem na atmosféru takéhoto významného duelu.“

Obrazom: Trnava prehrala so Slovanom 1:3

Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava
Štadión Antona Malatinského pred zápasom 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 21. september 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Tomáš Poznar (v pozadí) hráč Trnavy a Erik Grendel hráč Slovana počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 21. september 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Zľava: Tomáš Poznar z Trnavy a Erik Grendel zo Slovana počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 21. september 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Sprava: Ján Vlasko hráč Trnavy a Mamadou Bagayoko hráč Slovana v súboji o loptu počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 21. september 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

I. polčas

Už v 7. min hrubý faul Kladrubského na Vlaska rozhodca ocenil žltou kartou. K priamemu kopu si postavil loptu Procházka, ktorý z 20 m tvrdou strelou k ľavej žrdi nedal Putnockému šancu – 1:0.

O dve minúty neskôr Chovanec po ideálnej prihrávke od Vlaska potiahol loptu, odcentroval, ale tentokrát Putnocký zlikvidoval prízemný center.

V 17. min po nevinne vyzerajúcom brejku „belasých“ zužitkoval presný center Milinkoviča „rybičkou“ Fořt – 1:1.

Chybu Štepanovského v rozohrávke využil v 25. min Halenár, ktorý presným centrom našiel nabiehajúceho Vitteka a ten chladnokrvne poslal loptu za Filipkov chrbát – 1:2.

V 30. min po centri Chovanca Hodekova hlavička len tesne minula spojnicu. Krátko pred polčasovou prestávkou ešte hlavný rozhodca neuznal Vittekov gól hlavou pre postavenie mimo hry.

II. polčas

Spartakovci vstúpili do druhého polčasu náporom a dôrazom pred Putnockým, z ktorého vyťažili dva rohové kopy, ale obranný val hostí odolával. V 74. min vyskočil na Žofčákov rohový kop najvyššie Kladrubský a hlavičkou rozvlnil sieť za Filipkom – 1:3.

Navyše, Soumah v skrumáži hráčov ešte pri odchode dal facku Procházkovi. V nadstavených piatich minútach ešte mohli domáci znížiť Adámikom, ale Putnocký bol na mieste.

FC Nitra – FK Senica 1:0 (0:0)

Gól: 71. Cléber, ŽK: 31. Hála, 60. Bagi, 89. Kaspřák – 33. Križko, 55. Habánek, 66. Kalabiška, rozhodovali: Kružliak – Slyško, Roszbeck, 730 divákov

Nitra: D. Perniš – Kolbas, Kaspřák, Šimončič, Mičic – Bagi, V. Gajdoš – Šmehyl (90.+ E. Le Giang), Turčák (66. A. Čermák), Hála – Cléber

Senica: Šulla – Habánek, Brabec, P. Pavlík, P. Čermák – Križko (68. Jirásek) – Jar. Diviš, T. Kóňa, Opiela (46. Piroska), Kalabiška – Tsoumou (46. Hiago)

Vladimír Koník (tréner Nitry): „Do zápasu sme išli s určitou pokorou, ale videl som na mužstve, že sa prebúdza a hráči chcú s týmto stavom niečo robiť. Potrebovali sme sa chytiť, dobre sme behali najmä v prvom polčase, ale aj druhý polčas bol z našej strany dobrý. Veľmi si vážim tieto tri body, je to pre nás veľmi dobrý impulz.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Gratulujem Nitre k víťazstvu. Futbal sa bez pohybu a srdca nedá hrať. Mrzí ma, že sme v Nitre prehrali a zvlášť po takomto slabom výkone. Dnes to bolo z našej strany slabé.“

Obrazom: Nitra tesne porazila Senicu

Nitra - Senica
Silva Cleber z FC Nitra (vpravo) a Petr Pavlík z FK Senica (vľavo) počas 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Senica. Foto: SITA/Martin Havran

Boris Turčák z FC Nitra (vľavo) a Erich Brabec z FK Senica (vpravo) počas 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Senica. Foto: SITA/Martin Havran
Tomáš Bagi z FC Nitra (hore) a Petr Pavlík z FK Senica (dole) počas 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Senica. Foto: SITA/Martin Havran
Radosť hráčov z FC Nitra počas 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Senica. Nitra, 21. september 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Šimon Šmehyl z FC Nitra (vpravo) a Pavel Čermák z FK Senica (vľavo) počas 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Senica. Foto: SITA/Martin Havran

I. polčas

Domáci nastúpili proti tretím Seničanom s cieľom konečne zmazať nulu v kolónke víťazstiev. Prvú vážnejšiu akciu predviedli Nitrania, Turčák však v koncovke strieľal slabo.

V 18. min sa pekným lobom prezentoval domáci Gajdoš, lopta z jeho nohy si však nenašla cestu do bránky.

Väčšou aktivitou hýrila Nitra a Brazílčan Cléber mohol otvoriť skóre v 21. min, keď sa dostal až pred Šullu, ten ho však zneškodnil jeho šancu.

Po polhodine predviedol peknú akciu domáci Hála, lopta sa dostala ku Gajdošovi, ktorý ju však napálil nad.

Senica ukázala prvú vážnejšiu akciu až v 35. min. no hneď z toho mohol byť gól – Tsoumou posunul na Kalabišku, ale tomu prekazil radosť brankár Nitry.

O päť minút sa Hála rútil na Šullu, gólman Senice však svoje mužstvo zachránil. Hostia pohrozili ešte krátko pred odchodom do kabín, keď Kóňov pokus z priameho kopu skončil tesne nad.

II. polčas

V snahe zlepšiť herný prejav poslali hostia do druhého polčasu Pirosku a Hiaga. Po hodine hry sa aktívny Cléber prezentoval vydarenou akciou, v koncovke však mieril len do žrde.

Onedlho bol v akcii opäť Cléber, priťukol Gajdošovi, ktorého tečovaná strela skončila nad bránkou hostí.

Za svoj dobrý výkon sa Cléber dočkal odmeny v 71. min, keď z 20 metrov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Záhoráci sa snažili o vyrovnanie, Piroskova strela však išla tesne vedľa a po akcii Pirosku s Kóňom domáca obrana zblokovala pokus kapitána hostí na roh. Nitrania potom už bez väčších problémov udržali svoje najtesnejšie vedenie a dosiahli prvé víťazstvo v tomto ročníku.

MŠK Žilina – MFK Košice 2:0 (0:0)

Góly: 74. T. Majtán, 81. Pich, ŽK: 9. Jelič, 70. Gergel – 15. Ostojič, rozhodovali: Prešinský – T. Somoláni, Špivák, 1518 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, T. Hučko – Pečovský – Mihalík, Bello, Paur (65. Gergel), Pich (88. Guba) – Jelič (40. T. Majtán)

Košice: Tofiloski – Korijkov (21. L. Djordjevič), P. Kavka, Ostojič, Sekulič – Šinglár (86. L. Urban) – Viazanko, O. Duda, Bukata (60. Haskič), Pačinda – O. Diaby

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Bolo to pre nás kľúčové víťazstvo, ktoré sme dosiahli po zlepšenej hre v druhom polčase. V prvej polovici to nebolo ono. Od tohto výsledku sa môžeme odraziť, v domácom prostredí nás čaká ešte veľa stretnutí, keď budeme musieť otvárať zavretú obranu súpera.“

Radoslav Látal (tréner Košíc): „Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, defenzíva bola v poriadku, dostali sme sa aj do šancí, ktoré sme však nepremenili. V druhom polčase po odchode Bukatu sme sa dostali do problémov, Žilina nás prehrávala. Druhá polovica nebola z našej strany dobrá, domáci zaslúžene vyhrali.“

Obrazom: „Šošoni“ porazili Košice

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0
Zľava: Jaroslav Mihalík zo Žiliny a Boris Sekulič z Košíc počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. Žilina, 21. september 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

Zľava: Jakub Paur zo Žiliny a Ondrej Duda z Košíc počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. Žilina, 21. september 2013. Foto: SITA/Milo Fabian
Zľava: Peter Šinglár z Košíc, Ernest Olivier a Jaroslav Mihalík zo Žiliny počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. Žilina, 21. september 2013. Foto: SITA/Milo Fabian
Zľava: Miroslav Viazanko z Košíc, Viktor Pečovský a Róbert Pich zo Žiliny počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. Žilina, 21. september 2013. Foto: SITA/Milo Fabian
Zľava: Róber Pich zo Žiliny, Ivan Ostojič a Bianko Darko Tofilovski z Košíc, Tomáš Majtán a Serge Ognadon zo Žiliny, Peter Kavka, Peter Šinglár a Lazan Dordevič z Košíc počas zápasu 11. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. Žilina, 21. september 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

I. polčas

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 13. min Pečovský strelou z diaľky vyskúšal pozornosť Tofiloského.

Na druhej strane v 20. min Sekulič vysunul na ľavej strane Pačindu, ten poslal prudkú prihrávku pred bránku, ale nabiehajúci O. Diaby loptu nezasiahol.

Žilinčania mali v prvom polčase k dispozícii päť rohových kopov, ale nepodarilo sa im z nich nič vyťažiť. Na konci 36. min vypálil z diaľky Bello, ale lopta letela len tesne ponad hornú žrď.

O tri minúty neskôr centroval sprava Paur, nabiehajúci Pich sa však k lopte nedostal, pretože ju na dvakrát zachytil brankár hostí.

II. polčas

Po prestávke v 48. min sa prví dostali do šance Žilinčania, Paur prihral v šestnástke Majtánovi, ten to skúsil prudkou, ale nepresnou strelou.

Aj v druhom polčase kombinovali oba tímy najmä v strede ihriska. Domáci mali viac z hry, ale nedarilo sa im dotiahnuť akcie do finálnej, gólovej fázy.

V 66. min zahodili domáci čistú gólovú šancu, Majtán prihral sprava pred bránku Pichovi, ale ten zblízka zaváhal.

Žilina sa dočkala gólu v 74. min, keď sa Majtán presadil v pokutovom území medzi obrancami Košíc a dotiahol svoj prienik do úspešného konca – 1:0.

Po góle sa domácim darilo kontrolovať hru, nepúšťali hostí pred svoju bránku. O osude zápasu rozhodli „žlto-zelení“ deväť minút pred koncom, Majtán vysunul elegantne pätičkou do šestnástky Picha a ten pridal strelou k žrdi druhý gól Žiliny – 2:0.

V 89. min mohli domáci pridať ešte jeden presný zásah, Mihalík odcentroval pred bránku, nabiehajúci Gergel však z voleja prestrelil.

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (2:0)

Góly: 37. M. Nosek, 43. Lačný, ŽK: 29. Michal Gašparík, 45. Mesanovič, 59. Kwin (všetci D. Streda), rozhodovali: Vlk – Chládek, Jankovič, 1874 divákov

Ružomberok: Lešňovský – Ondrek (81. R. Bartoš), Greššák, M. Nosek, P. Maslo – Zošák (52. Martin Nagy), Almaský (79. Serečin) – Zreľák, Tawamba, Ďubek – Lačný

Dunajská Streda: Belic – Adiaba, Matúš, Peter Majerník, L. Beňo – E. Ujlaky (70. Ben Nasra), Kwin, Boya, Hošek (66. M. Sedlák) – Mesanovič (66. Szarka), Michal Gašparík

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Toto víťazstvo si vážim rovnako ako proti náročnejšiemu súperovi. Niektorí naši hráči boli nervóznejší, aj preto sme sa horšie dostávali do šancí. Dôležité bolo, že sme si ešte do prestávky utvorili dvojgólový náskok. Po zmene strán sme hrali nátlakovo, mali sme aj šance, žiaľ, nedokázali sme premeniť ani jednu. Najpodstatnejšie je, že sme získali tri body.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Po udalostiach, ktoré sa u nás odohrali, to bol pre nás tretí zápas a z nich sme podali dnes jasne najlepší výkon. Futbal je o detailoch a v nich sme v tomto stretnutí zlyhali. Mám na mysli dve situácie, z ktorých sme inkasovali a bolo vlastne po stretnutí. A tiež gólovú príležitosť Kwina v prvom polčase. Ak by ju za bezgólového stavu premenil, súboj by sa vyvíjal inak. Na náš futbal sa už dalo pozerať.“

I. polčas

Prvý polčas priniesol futbal len priemernej úrovne. Hralo sa obojstranne v slabom tempe a bez potrebnej dávky invencie. Prvý vzruch prišiel až po štvrťhodine hry, keď Gašparík prudkou strelou vyskúšal reflex Lešňovského v ružomberskej bránke. Domáci favorit sa dlho nevedel nájsť, svoje aké-také ofenzívne pokusy ťahal stredom ihriska, čo k ničomu neviedlo.

V 28. min sa „ruža“ predsa len začala zobúdzať. Tawamba z hranice päťky najprv trafil do Belica a jeho druhý pokus išiel vedľa dunajskostredskej svätyne. Krátko na to zbehol po ľavej strane Lačný, presne odcentroval na ideálne postaveného Noseka, jeho málo dôraznú strelu Belic zblokoval.

Liptáci začali preberať iniciatívu a v 37. min išli do vedenia. Ďubekov rohový kop predĺžil Lačný na Noseka, ktorý z prvej trafil presne – 1:0.

Krátko na to mohli hostia vyrovnať, Gašparík sa ocitol zoči-voči Lešňovskému, ružomberský gólman však ťažkú situáciu zvládol s obdivuhodnou rozvahou. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade. V 43. min našiel Ďubek prihrávkou Lačného a bolo 2:0.

II. polčas

V réžii Liptákov sa pokračovalo aj po zmene strán, dlhšie však bez šancí. Tú priniesla až 60. min a v nej nádherný ďalekonosný pokus Lačného z 30 metrov, s ktorým mal Belic plné ruky práce. Lačný skúšal šťastie aj o niekoľko sekúnd neskôr, jeho strela stroskotala na pevnom obrannom vale DAC-u.

V 69. min po centri Ďubeka dopravil loptu do siete hostí Nosek, gól však neplatil pre ofsajd. O šesť minút neskôr sa o slovo po dlhom čase prihlásila aj Dunajská Streda, Majerník z jedenástich metrov trafil len do jedného z hráčov súpera.

V 83. min mali domáci na dosah tretí presný zásah, ale v rozhodujúcom momente striedajúci Bartoš zle trafil loptu. Dve minúty pred naplnením riadneho hracieho času ešte upútala Lačného hlavička zblízka a Belicov pohotový zákrok.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:2 (0:2)

Góly: 74. Peňaška, 80. Matúš Marcin – 7. T. Malec, 32. Van Kessel, bez kariet, rozhodovali: Ježík – Kubačka, Hancko, 1690 divákov

Banská Bystrica: Boroš – Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – B. Ľupták – M. Turňa, Brašeň (65. Chrien), Považanec, Peňaška – Slančík (86. Šovčík), Pavol Jurčo (46. Matúš Marcin)

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň – Baéz – Van Kessel, Holúbek (80. Bezák), William (46. Mondek), Hajradinovič (87. Bednárik) – T. Malec

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Diváci videli vynikajúci zápas, mal tempo, hralo sa hore – dole. My sme nemali ideálny vstup do stretnutia, nevedeli sme sa dostať do rytmu, napriek tomu sme si v prvom polčase vypracovali tri šance, ktoré sme mohli dotiahnuť do konca. Súper si však dobre rozohral duel, viedol 2:0, no v druhom dejstve sme úžasne vystupňovali tempo a zásluhou množstva šancí zaslúžene dotiahli výsledok do remízového stavu. V závere sme mali dokonca bližšie k víťazstvu, no remíza tomuto zápasu svedčí.“

Ivan Vrabec (asistent trénera Trenčína): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dobre sme kombinovali, dali sme prvý gól. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, skórovali sme aj druhýkrát a všetko sme mali vo svojich rukách. Po zmene strán sme z nepochopiteľných príčin prestali hrať, nedržali sme loptu a súper bol omnoho lepší. Utvoril si aj omnoho viac gólových šancí. Zápas sa lámal za stavu 2:0 pre nás, keď sme mohli dať tretí gól, ale nevyužili sme šancu. Za prvý náš a druhý súperov polčas je remíza zaslúžená.“

I. polčas

Trenčania mali veľmi dobrý vstup do zápasu, boli aktívnejší a utvárali si priestor i šance. V 5. min po ľavej strane prešiel Mazáň, jeho strelu Boroš vyrazil a Van Kessel zblízka neskóroval. O dve minúty neskôr to už hosťom z podobnej akcie vyšlo, tentoraz Van Kessel potiahol loptu a skúšal to na domáceho brankára, ten opäť iba vyrazil a následne Malec už v šanci nezaváhal – 0:1.

Duklu inkasovaný gól nabudil a dostala sa do troch vyložených príležitostí. V 9. min mieril Jurčo z ľavej stany pokutového územia vedľa a v 21. min zakončil v páde, no loptu bezpečne pokryl Volešák. V čistej šanci sa o pár sekúnd ocitol Brašeň, ktorý zoči – voči gólmanovi Trenčína pohorel.

Na opačnej strane sa prezentoval peknou strelou z hranice šestnástky Malec, ale prekopol bránku súpera. Vyšlo to až v 32. min najaktívnejšiemu trenčianskemu futbalistovi Van Kesselovi, dostal presnú prihrávku, nabehol si na ľavej strane, mal priestor a perfektne nohou zakončil – 0:2.

II. polčas

V druhom polčase sa Dukla snažila znížiť nepriaznivé skóre, ale najprv Trenčania pohrozili opäť Van Kesselom, ktorý dostal peknú prihrávku do brejku od Baéza, ale hráčovi chýbali metre a lopte centimetre, aby skončila v bránke.

Domáci mali územnú prevahu, ale dlho nevedeli Volešáka zamestnať. Po centri Turňu to skúšal hlavou Marcin, no mieril nad brvno. Až v 74. min to Banskobystričanom vyšlo, keď po Nosekovej hlavičke Peňaška zakončoval na päťke a Baéz vykopol loptu už spoza čiary – 1:2.

O minútu neskôr išiel Slančík sám na Volešáka, ktorý sa nenechal prekonať. Vyrovnanie zabezpečil Marcin v 80. min, keď ho ideálne vysunul Považanec a meninový oslávenec mieril do voľného priestoru svätyne hostí – 2:2. Domáci dostali krídla a utvorili si tlak, Slančík, Turňa a Peňaška však nepremenili svoje príležitosti.