Futbalisti Trnavy si z Gruzínska odnášajú bezgólovú remízu

Trnava si v Európskej lige poradila s Hiberniansom
Martin Mikovič z FC Spartak Trnava (vpravo), Rui Da Gracia (vľavo) a brankár Daniel Balzan (uprostred) z FC Hibernians počas odvety prvého predkola futbalovej Európskej ligy UEFA medzi Spartak Trnava (SR) - FC Hibernians (Malta). Zlaté Moravce, 10. júl 2014. Foto: SITA/Martin Havran

ZESTAFONI 17. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava remizovali 0:0 na pôde gruzínskeho tímu FC Zestafoni vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2014/2015. Najväčšiu príležitosť skórovať nevyužil už v 2. min domáci útočník Dvali, ktorý trafil brvno Rusovovej bránky.

Domáci z úvodného tlaku nedokázali vyťažiť presný zásah, pozorná obrana „andelov“ na čele s gólmanom Rusovom odolávala ich náporu až do konca stretnutia.

Odveta je na programe budúci štvrtok 24. júla v Zlatých Moravciach (19.30 h).

Európska liga 2014/2015 – 2. predkolo – prvý zápas:
FC Zestafoni (Gruz.) – FC Spartak Trnava (SR) 0:0

ŽK: 57. Šarikadze – 39. E. Sabo, 76. K. Kuzma, 77. Casado, rozhodovali: Alijev – Žappasbajev, Iskakov (všetci Kaz.)

Zestafoni: B. Pavlovič – Gongadze, Čelidze, R. Dos Santos, Guruli – Dolidze, Kuchijanidze (84. Čanturišvili), Šarikadze, Getsadze – Dvali (78. Panculaja), Gelašvili (65. Tatanašvili)

Trnava: Rusov – Janečka, Martin Tóth, Bortel, Čonka – Schranz (73. Casado), K. Kuzma, E. Sabo, Ján Chovanec (87. Siva) – Vlasko (78. Špalek) – Mikovič

I. polčas

Domáci futbalisti vstúpili do zápasu aktívne, v 2. min sa zatriaslo brvno trnavskej bránky po zakončení Dvaliho. Ten istý hráč mohol otvoriť skóre o štyri minúty neskôr, ale gólman Spartaka Rusov jeho pokus zlikvidoval. Po dvadsiatich minútach hry opäť čaroval trnavský brankár a nebezpečnú strelu vyrazil mimo troch žrdí.

II. polčas

Trnavčania si plnili defenzívne úlohy aj v úvode druhého polčasu a nehrnuli sa k súperovej svätyni. V 66. min chcel Chovanec vyskúšať domáceho brankára Pavloviča, ale jeho strela nebola presná. Sedem minút pred koncom zápasu pohrozil striedajúci hráč Spartaka Casado, ale Pavlovič si poradil. V závere duelu obe mužstvá pozorne bránili, do listiny strelcov sa nezapísal ani jeden z aktérov.