Futbalistov Slovana povedie nový tréner, adeptom je Hipp

Michal Hipp
Michal Hipp Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Kandidátom na post trénera futbalistov úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava je Michal Hipp. Päťdesiatjedenročný rodák z Hornej Kráľovej (nar. 13. marca 1963) bol spolu so Stanislavom Grigom ešte vlani trénerom slovenskej reprezentácie, po odchode od národného mužstva napriek niekoľkým ponukám nebol nikde viazaný.

„Nejaké rozhovory sme už absolvovali, ale v tejto chvíli je ešte predčasné čokoľvek rozprávať. Všetko je v štádiu riešenia,“ uviedol vo štvrtok popoludní pre agentúru SITA generálny riaditeľ ŠK Slovan Petr Kašpar a doplnil: „Ešte sme neukončili ani túto sezónu, v sobotu večer na hráčov čaká záverečné corgoňligové vystúpenie v Trnave proti Spartaku. Plánovaný začiatok prípravy na nastávajúci súťažný ročník 2014/2015 je 11. júna, dovtedy by sa mal vyprofilovať aj náš realizačný tím.“

K rekordnému ôsmemu majstrovskému titulu v ére samostatnosti SR priviedli „belasých“ v tejto sezóne Jozef Valovič spolu s Dušanom Galisom, ktorý figuruje oficiálne ako poradca s rozšírenými kompetenciami. Vo Valovičovom prípade je potrebné spomenúť, že v Slovane má aj pozíciu v manažmente – ako viceprezident a výkonný riaditeľ bratislavského klubu. Galis opakovane avizoval, že zotrvá pri mužstve ´belasých´ dovtedy, kým budú hrať európsku súťaž. „Vyhrali sme Corgoň ligu v predstihu, s dostatočným náskokom, a to pod vedením dvojice Valovič – Galis. Momentálne je skutočne ťažké predpovedať, čo bude ďalej,“ dodal Petr Kašpar.

Adept na trénerský post v Slovane Michal Hipp bol počas aktívnej kariéry obrancom, vyskúšal si atmosféru v československej i slovenskej reprezentácii. Po zavesení kopačiek na klinec pôsobil predovšetkým ako asistent hlavných koučov v domovskej Nitre, Petržalke či ruskom mužstve Saturn Moskovská oblasť. Bol predĺženou rukou hlavného kormidelníka slovenskej reprezentácie Dušana Galisa (v rokoch 2003 – 2006) a následne najmä Vladimíra Weissa st. (od roku 2008 do januára 2012). Ako hlavný tréner pôsobil v Artmedii Petržalka (2006 a 2008 – 2009), Slovane Bratislava (2009) a krátkodobo samostatne aj pri národnom výbere, ktorý viedol začiatkom roka 2012.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ValovičMichal Hipp
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava