Futbalová Nitra sa zbavila trojice hráčov

Jozef Petráni
Jozef Petráni Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 18. februára (WEBNOVINY) – Tím účastníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Nitra opúšťajú stredopoliari Ľuboš Kolár a Andrej Ivančík ako aj útočník Matúš Paukner.

Informoval o tom portál nitra.sme.sk. Paukner už má nové pôsobisko, počas jarnej časti sezóny 2012/2013 bude pôsobiť v druholigovom Partizáne Bardejov.

„Chlapci potrebujú nový impulz, ich budúcnosť je v riešení. V hre sú Dunajská Streda a Podbrezová, možno aj Šaľa. Uvidíme, kto prejaví záujem,“ prezradil na margo ďalšieho pôsobiska Kolára a Ivančíka generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni pre nitra.sme.sk.

Tréner Nitry Jozef Vukušič v sobotňajšom prípravnom dueli proti treťoligovým Topoľčanom (4:0) šetril skúsených hráčov R. Cicmana, Kaspřáka a H. Benčíka, ktorí mali zdravotné problémy. Nitranov zatiaľ posilnilo sedem nových hráčov, majú však záujem o ďalších legionárov.

Z Nigérie prišiel Tawamba Kana, ktorého kormidelník FC Nitra pozná z juhoafrického Kapského Mesta a na skúške ho zaujal i Srb Miloš Obradovič. Ten vlani neuspel na próbe v bratislavskom Slovane a jeho minulosť sa spája s Crvenou Zvezdou Belehrad či portugalským tímom Uniao de Leiria. „Dotiahli sme už príchody Čecha Lukáša Kutru a Martina Jackuliaka zo Slovana Bratislava, odkiaľ by mal prísť aj Boris Turčák,“ povedal J. Petráni.

Najbližší prípravný zápas absolvujú futbalisti FC Nitra v stredu 20. februára o 14.30 h proti MFK Zemplín Michalovce (II. liga).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Nitra