Gajdoš odovzdal vojenskej polícii nové vozidlá pick-up, pri nákupe ušetril viac ako stotisíc eur

Peter Gajdoš
Minister obrany SR Peter Gajdoš. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) v piatok odovzdal Vojenskej polícii SR 21 nových vozidiel 4×4 pick-up za viac ako 720-tisíc eur. Autá budú využívané v rámci domáceho krízového manažmentu a tiež v zahraničí.

Moderná a spoľahlivá technika

Ministerstvo obrany SR kúpilo vozidlá prostredníctvom aukcie, pričom ako uviedli kompetentní, oproti plánovaným výdavkom ušetrili viac ako 100-tisíc eur.

„Naši vojaci a vojenskí policajti, ktorí sú na svoju prácu kvalitne pripravení, potrebujú pre plnenie svojich úloh modernú a spoľahlivú techniku. A je našou úlohou zabezpečiť im ju. Som veľmi rád, že som dnes mohol vojenským policajtom odovzdať nové vozidlá, ktoré nahradia 21 starých, ktorých opravy prevyšujú ich samotné zostatkové hodnoty,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš.

Nové vozidlá budú slúžiť Vojenskej polícii najmä na zabezpečenie pohotovosti výjazdových skupín vyšetrovateľov, kriminalistických technikov a psovodov, ďalej na preventívne poriadkové a hliadkové činnosti, ako aj obhliadky miesta priestupku a trestného činu, či zisťovanie a zaisťovanie dôkazov. V rámci Vojenskej polície budú prerozdelené podľa aktuálnych potrieb.

Obstaranie stíhačiek F-16

Novinári sa pýtali šéfa rezortu obrany aj na podpísanie zmlúv o obstaraní stíhačiek F-16. Minister nechcel odpovedať s tým, že rezort bude v tomto prípade postupovať ďalej podľa júlového uznesenia vlády SR.

Okrem nových vozidiel pre Vojenskú políciu SR plánuje rezort obstarať aj bojové transportéry typu 8×8 a tiež 4×4. V ďalšom období tiež pribudnú nové radarové systémy, nadzvukové stíhačky F-16 a tiež viacúčelové vrtuľníky UH-60M Black Hawk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRSNS Slovenská národná strana