Gajdoš sa zúčastnil na Dňoch NATO v Ostrave, nechýbala ani stíhačka MiG-29 a vrtuľník Black Hawk

Peter Gajdoš
Minister obrany SR Peter Gajdoš. Foto: www.facebook.com

Minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš (SNS) sa v sobotu na Letisku Leoša Janáčka v Mošnove pri Ostrave zúčastnil spolu s rezortnými partnermi z Vyšehradskej skupiny na oficiálnom otvorení Dní NATO.

Ocenil vzťahy v rámci V4

Pri tejto príležitosti ocenil vysokú úroveň tohto podujatia, ako aj kvalitu vzťahov v rámci V4. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu Danka Capáková.

Spoločný priestor krajín V4 nám všetkým poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti a prosperity, a to z veľkej miery aj vďaka profesionálnym vojakom, ich spôsobilostiam a technike, ktoré sa tu dnes predstavia,“ povedal minister Gajdoš s tým, že na podujatí už tradične nechýbajú ani Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky s technikou – stíhacím lietadlom MiG-29, viacúčelovým vojenským vrtuľníkom UH-60M Black Hawk a dopravným lietadlom Spartan C-27J.

Špeciálnym partnerom je Rumunsko

Súčasťou Dní NATO sú aj Dni vzdušných síl Armády Českej republiky. Špeciálnym partnerom aktuálneho 19. ročníka je Rumunsko, pričom podujatie ponúka návštevníkom ukážky viac ako 270 kusov leteckej, ako aj pozemnej techniky z celkovo 17 krajín sveta.

Ročne navštívi Dni NATO v priemere približne 200 000 ľudí, čim sa toto podujatie radí medzi jedno z najnavštevovanejších v Českej republike.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka CapákováPeter Gajdoš