Galko označil Kaliňáka a Fica za zlodejov par excellence akých len tak na svete nie je možné nájsť

Ľubomír Galko
Exminister obrany a bývalý poslanec za SaS Ľubomír Galko. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo.

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviyn.sk) – Pokiaľ na svete existuje metrická jednotka demoralizácie, bezprávia a marazmu, je to jeden Kaliňák. Uviedol to dnes v rámci mimoriadnej schôdze o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS).

Ten bol v poradí prvým písomne prihláseným poslancom do rozpravy, k slovu sa však dostal až viac ako šesť hodín po začiatku schôdze. Pred ním viackrát vystúpili predkladateľ návrhu na zvolanie schôdze Jozef Rajtár, predseda vlády Robert Fico ako aj samotný Robert Kaliňák.

Galko označil Kaliňáka aj Fica za „zlodejov par excellence“ akých len tak na svete nie je možné nájsť. To že je minister vnútra stále vo funkcii je podľa opozičného poslanca „čiernou škvrnou na ponovembrovej demokracii na Slovensku“.

Zároveň kritizoval koaličných partnerov vládneho Smeru-SD, ktorí podľa neho s kritikou Kaliňáka alibisticky čakajú na výsledky vyšetrovaní, ktoré minister aj tak zmarí. „Koľko chcete čakať, 15, 20 rokov?,“ vyhlásil s tým, koaličný partneri Smeru sa stávajú jeho spolupáchateľmi. Galko dodal, že minister vnútra je na odvolanie zrelý každý deň.

Mal by minister Robert Kaliňák odstúpiť z funkcie alebo byť odvolaný?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef RajtárĽubomír GalkoRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNR SR Národná rada Slovenskej republiky