Odídenci zo SaS na čele s Galkom hlasovali za mimoriadnu schôdzu so Smerom

Ľubomír Galko
Poslanec NR SR Ľubomír Galko. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

„Sme v robote a sme pripravení pracovať,“ uviedol na svojej facebookovej stránke poslanec Ľubomír Galko. Oznámil tak, že poslanci, ktorí sa po odchode zo SaS združili v Demokratickej strane, hlasovali za otvorenie mimoriadnej schôdze parlamentu, resp. sa prezentovali ako prítomní. Spolu s poslancami Smeru či SNS.

Podľa neho chcú v rozprave vysvetliť, čo si o jednotlivých návrhoch smerákov myslia. „Z politických strán, ktoré si hovoria ‚demokratická opozícia‘ s nami nikto nerokoval, nikto z nich nebol sa s nami dohodnúť na nejakom spoločnom postupe,“ uviedol Galko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vysvetlenie celej situácie asi najlepšie odzrkadľuje vyhlásenie poslanca za Smer-SD Erika Tomáša pred začiatkom schôdze, ktorý pre Denník N uviedol, že včera do poslednej chvíle bojovali o každého jedného poslanca. „Telefonovalo sa do neskorých večerných hodín,“ konštatoval Tomáš.

Na situáciu okamžite zareagoval aj predseda Demokratickej strany Peter Kravčík. Ten obvinil Galka a spol. z toho, že sa rozhodli podieľať na volebnej korupcii. „Moju dôveru definitívne stratili a žiadam ich o odchod z volebnej kandidátky Demokratickej strany,“ napísal predseda strany.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Galkov oznam vyvolal búrku negatívnych reakcií jeho sledovateľov na Facebooku, ktorí svoj nesúhlas s takýmto krokom dali najavo aj v bohatej diskusii.

Komentáre na status Ľ. Galka
Komentáre na status Ľubomíra Galka, v ktorom oznámil, že členovia Demokratickej strany hlasovali za otvorenie mimoriadnej parlamentnej schôdze. FOTO: Facebook
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik Tomᚼubomír Galko
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySMER-SD