Gašpar sa vždy cítil ako profesionál, Drucker mal podľa neho vo svojej funkcii dobrý prístup

Tibor Gašpar
Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Foto: archívne, SITA/Urban Klement

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – V relácii TA3 V politike vystúpil aj končiaci policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý bude 15. mája vo funkcii šesť rokov a vyjadril sa k výberu nového policajného prezidenta a jeho kompetenciám.

Gašpar, ktorý bude vo funkcii do konca budúceho mesiaca, odmietol akékoľvek zasahovanie zo strany politikov do práce polície. Tomáš Drucker mal podľa neho vo svojej funkcii dobrý prístup, váži si, že nenašiel dôvod odvolať ho. Je presvedčený, že ktokoľvek príde po Druckerovi, bude sa na neho útočiť.

Gašparovi takisto prekáža, že ľudia, ktorí volali po jeho odchode, pár hodín po oznámení o tom, že naozaj odíde, začali tvrdiť, že je len figúrka a že to nestačí. Dôvody, prečo teraz musí odísť, podľa neho pred vraždou nikto nehovoril. Vyhlásil, že sa vždy cítil ako profesionál, nie politický nominant.

Policajný prezident sa vyjadril aj ku kritike k svojmu zotrvaniu do konca mája. Tí, čo hovoria, že je tam preto, aby ešte „zametal“, podľa neho absolútne nerozumejú práci polície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tibor GašparTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPZ Policajný zbor SR