Gattuso hľadá do tímu hráčov, ktorí ocenia veľkosť klubu AC Miláno a na ihrisku nechajú srdce

Gattuso
Tréner talianskeho tímu AC Miláno Rino Gattuso. Foto: SITA/AP.

MILÁNO 2. júna (WebNoviny.sk) – Tréner talianskeho tímu AC Miláno Gennaro Gattuso hľadá do kádra futbalistov, ktorí si uvedomia, že hrajú za slávny a skvelý klub.

Dlhoročný niekdajší dôrazný stredopoliar „rossoneri“ sa počas hráčskej kariéry vyznačoval tým, že na ihrisku za svoj klub nechal srdce, a to isté teraz očakáva od svojich zverencov. Gattuso prevzal tím po Vincenzovi Montellovi v priebehu sezóny 2017/2018, napokon s ním skončil na 6. mieste Serie A a vedenie tímu s ním predĺžilo zmluvu.

„Ktokoľvek k nám príde, si musí byť vedomý, že hrá v slávnom a skvelom klube. Posily musia vedieť, že prichádzajú do výbornej partie, ktorá potrebuje zvýšiť svoju kvalitu,“ uviedol podľa portálu football-italia.net Gattuso. „Chceme priviesť niekoľko skúsených hráčov. V Taliansku sa často slovo ‚skúsenosť‘ zamieňa s vekom, ale aj 25- či 26-roční chlapci môžu mať dostatok skúseností. Hľadáme mladých hráčov, ktorí už majú za sebou náročné stretnutia,“ odhalil 40-ročný tréner svoju predstavu.

„Počas uplynulých mesiacov nás charakterizovali prvky ako tímovosť, túžba a mentálna sila. Dúfam, že noví hráči prídu s takým myslením, ktoré sem bude patriť,“ dodal. Gattuso sa chystá sledovať zápasy majstrovstiev sveta 2018 priamo v Rusku, kde bude hľadať prípadné posily pre svoj klub. Niekdajší tréner Sionu, Palerma, Kréty či Pisy očakáva, že jeho súčasní zverenci dajú o sebe vedieť na šampionáte. Z hráčov AC sa prestavia na MS chorvátsky útočník Nikola Kalinič a portugalský útočník André Silva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gennaro Gattuso
Firmy a inštitúcie AC Miláno