Gayovia a lesby chcú poslancovi Kuffovi podať pomocnú ruku

Pochod gayov a lesieb v New Yorku
Gayovia a lesbičky v New Yorku oslavujú povolenie sobášov homosexuálov v tomto americkom štáte. Newyorský senát, v ktorom dominujú republikáni,tesne schválil zákon legalizujúci manželstvá osôb rovnakého pohlavia. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí gejovia a lesby v stredu dopoludnia navštívia parlament, aby ponúkli pomocnú ruku poslancovi Štefanovi Kuffovi (OĽaNO) a ponúkli mu bezplatné dovzdelávanie v oblasti sexuálnych menšín.

Kuffa nedávno v parlamente označil homosexualitu za chorobu a odporučil ju liečiť. Riaditeľka pochodu Dúhový PRIDE Romana Schlesinger považuje toto jeho vyjadrenie za elementárny prehrešok proti spoločenskej zodpovednosti, ktorú poslanci majú, a za klamstvo.

„Rozhodli sme sa, že trestné oznámenie nie je cestou, ktorú zvolíme, poslanecká imunita by túto aktivitu odsúdila na neúspech…Žiadame od neho verejné ospravedlnenie,“ píše Schlesinger v stanovisku, ktoré poskytla agentúre SITA.

„V stredu 16. mája prídeme na pôdu Národnej rady SR, pretože nemôžeme mlčať, keď občanmi a občiankami zvolený zástupca vyhlasuje nepravdy, ktoré môžu veľmi vážne ublížiť nie len LGBT ľuďom, ale i kultúre slovenskej politiky a reputácii Slovenska v EÚ,“ píše v stanovisku Schlesinger. Verí, že Kuffa svoju chybu prizná a verejne sa ospravedlní na tej istej pôde, na ktorej došlo k spomínaným výrokom.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyňala podľa Schlesinger homosexualitu z Medzinárodnej klasifikácie chorôb v roku 1992, keď oficiálne vyhlásila i nasledovný apel: „Keďže homosexualita per se nemá žiadny negatívny vplyv na úsudok, stabilitu, hodnovernosť alebo všeobecné sociálne a zamestnanecké schopnosti, WHO apeluje na všetky medzinárodné zdravotnícke organizácie a ich individuálnych členov, aby urgentne apelovali na zmenu legislatívy ich krajín, ktorá penalizuje homosexualitu medzi dvoma dospelými osobami. Navyše WHO volá po znížení stigmatizácie homosexuálov akokoľvek a kdekoľvek sa tak deje.“

Poslanec NR SR Štefan Kuffa (OĽaNO) považuje homosexuálov za chorých ľudí, považuje preto za nezodpovedné, aby sme ich nechali behať po uliciach bez pomoci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Romana SchlesingerŠtefan Kuffa