Geniálny vynález 2v1 si získa všetkých aktívnych rodičov

Geniálny vynález 2v1 si získa všetkých aktívnych rodičov
Foto: Påhoj

MALMÖ 21. apríla (WEBNOVINY) – Švédska dizajnérka Lycke von Schantz navrhla šikovný koncept detských sedačiek, ktoré potešia všetkých športovo založených rodičov. Sedačky, ktoré sa dajú umiestniť na akýkoľvek bicykel, sa v priebehu sekundy dokážu zmeniť na minimalistický športový kočík.

Geniálny vynález 2v1 si získa všetkých aktívnych rodičov
Foto: Påhoj
„Bicykel je skvelý spôsob, ako prepravovať deti. Nepotrebujete palivo, ste na čerstvom vzduchu, športujete – všetko v jednom. Čo však urobíte, keď prídete do cieľa a potrebujete kráčať? Nosíte dieťa na rukách? Kráčate vedľa neho slimačím tempom? Alebo ho, naopak, naháňate po okolí?“ pýta sa autorka šikovného konceptu, ktorý dostal názov Påhoj.

Vynález „dva v jednom“ uľahčuje rodičom dopravu na krátke aj dlhšie vzdialenosti. Odpadajú tak nielen problémy s tým, čo urobiť na výlete, keď sa dieťa unaví, ale aj odbremenenie dospelých od nosenia ťažkých a nadbytočných pomôcok.

„Vyrastala som v Lunde – najväčšom švédskom cyklistickom meste. Potom som niekoľko rokov žila v Amsterdame – cyklistika preto pre mňa vždy predstavovala najprirodzenejší spôsob dopravy. Prečo by to skutočnosť, že sa stanem rodičom, mala nejako zmeniť?“ pýta sa mladá dizajnérka, ktorá v minulosti spolupracovala s gigantmi ako IKEA alebo Nokia.

Lycke so svojím tímom predstavila koncept sedačky aj na známej crowdfundigovej stránke Kickstarter. „Påhoj vám dá flexibilitu. Či už si vyberiete jazdu na bicykli alebo chôdzu, vaše dieťa sa k vám pohodlne pripojí,“ dodala von Schantz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom