George Michael a Kenny Goss sa rozišli

George Michael
George Michael Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. augusta (WEBNOVINY) – Britský spevák George Michael oznámil koniec dlhoročného vzťahu s obchodníkom Kennym Gossom. Ako prezradil, jednou z príčin bol boj jeho partnera s alkoholizmom, ktorý negatívne ovplyvňoval ich vzťah. Štyridsaťosemročný spevák to v pondelok povedal publiku v Štátnej opere Praha, kde odštartoval svoju Symphonica – The Orchestral Tour.

„Kenny a ja už nie sme spolu dva a pol roka,“ uviedol spevák. „Môj ľúbostný život bol oveľa búrlivejší, ako som sa tváril,“ vysvetlil Michael. Aj keď skoršie správy o rozchode s Gossom spočiatku odmietal, v pondelok vyhlásil: „Je najvyšší čas, aby som bol úprimný“. Svojmu bývalému priateľovi, ktorý mu, ako priznal, priniesol „veľa radosti aj veľa bolesti“, venoval pieseň Where I Hope You Are. Spevák si počas koncertu uctil aj pamiatku zosnulej speváčky Amy Winehouse.

George Michael, pôvodným menom Georgios Kyriacos Panayiotou, sa narodil 25. júna 1963 v Londýne. Spolu s Andrewom Ridgeleyem založil v roku 1981 popové duo Wham!. V roku 1987 sa však vydal na sólovú dráhu. Vydal štúdiové albumy Faith (1887), Listen Without Prejudice, Vol. 1 (1990), Older (1996), Songs from the Last Century (1999) a Patience (2004). Počas svojej kariéry získal množstvo hudobných cien, vrátane troch Brit Awards, štyroch Ivor Novello Awards a dvoch Grammy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy WinehouseGeorge Michael