Gerainta Thomasa zvolili britskí novinári za športovca roka, predbehol vlaňajšieho víťaza Joshuu

Tour de France - 17. etapa
Brit Geraint Thomas po príchode do cieľa 17. etapy Tour de France. 25. júl 2018 Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. decembra (WebNoviny.sk) – Cyklista Geraint Thomas sa stal britským športovcom roka v ankete Asociácie športových žurnalistov (SJA). Tridsaťdvaročný Thomas sa v máji tešil z celkového triumfu na Tour de France. Na druhé miesto odsunul v ankete vlaňajšieho víťaza – boxera Anthonyho Joshuu.

Na tretej priečke skončil majster sveta formuly 1 Lewis Hamilton. Medzi ženami zvíťazila šprintérka Dina Asherová-Smithová, ktorá si na tohtoročných ME v Berlíne vybojovala tri zlaté medaily. Informácie priniesol portál ORF.