Ghosna ponechajú generálnym riaditeľom Renaultu, aj napriek zatknutiu a obvineniam

Carlos Ghosn, Renault
Carlos Ghosn je na čele firiem Renault a Nissan a aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi, ktorú pomohol zmeniť na najväčšieho predajcu áut na svete. Čelí však obvineniam, že zneužil majetok partnerskej firmy Nissan Motor Co. a nesprávne vykazoval svoje príjmy. 21. november 2018 Foto: SITA/AP

PARÍŽ 21. novembra (WebNoviny.sk) – Francúzska automobilka Renault rozhodla, že Carlosa Ghosna ponecháva vo funkcii generálneho riaditeľa napriek jeho zatknutiu v Japonsku na základe obvinení, že zneužil majetok partnerskej firmy Nissan Motor Co. a nesprávne vykazoval svoje príjmy.

Dočasná funkcia

Správna rada Renaultu oznámila v utorok večer, že funkciu generálneho riaditeľa bude dočasne zastávať prevádzkový riaditeľ Thierry Bollore. Správna rada uviedla, že jej rozhodnutie bolo urobené so zreteľom na udržanie stabilného kurzu spoločnosti „s cieľom zachovať záujmy skupiny a kontinuitu jej činností“.

Ghosn je na čele firiem Renault a Nissan a aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi, ktorú pomohol zmeniť na najväčšieho predajcu áut na svete.

Žiadosť francúzskej vlády

Rozhodnutie Renaultu o vymenovaní dočasného generálneho riaditeľa spoločnosti bolo v súlade so žiadosťou francúzskej vlády, ktorá v automobilke vlastní 15-percentný podiel.

Vedenie Nissanu sa má stretnúť vo štvrtok a očakáva sa, že schváli návrh na odvolanie Ghosna z funkcie predsedu správnej rady. Vedenie Renaultu oznámilo, že požiadalo Nissan o podrobné informácie o vyšetrovaní údajných previnení Ghosna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlos Ghosn
Firmy a inštitúcie Renault