Fantastický Peter Sagan vyhral 10. etapu Giro d'Italia 2020 (video+foto)

Peter Sagan
  • aktualizované 13. októbra 16:33

Čakanie slovenského cyklistu Petra Sagana (Bora-Hansgrohe) na víťazstvo na podujatiach Grand Tour sa skončilo. Tridsaťročný Žilinčan triumfoval v utorkovej 10. etape na pretekoch Giro d’Italia, keď zvládol najlepšie trať dlhú 177 km z Lanciana do Tortoreta a po utorku už má na svojom konte víťazstvo na všetkých troch Grand Tour – Tour de France, Vuelta a Espaňa aj Giro d’Italia.

Premiérový triumf na Giro

Aktuálne už vyhral 17 etáp na spomenutých vrcholných pretekoch, k dvanástim na Tour a štyrom z Vuelty pridal premiérové na Gire.

Sagan vyhral etapu na Grand Tour po dlhých 461 dňoch, pred utorkom naposledy ovládol 5. etapu na Tour de France ešte 10. júla 2019. Celkovo je to pre neho premiérový triumf v kalendárnom roku 2020.

Sólojazda v závere etapy

Väčšiu časť utorkovej 10. etapy strávil slovenský jazdec v úniku. Najprv to bolo v skupine, z ktorej však postupne odpadávali cyklisti a napokon prišiel čas pre Sagana. Sólojazdou strávil Sagan posledné kilometre.

Druhý za Saganom prišiel do cieľa s odstupom 19 sekúnd Američan Brandon McNulty z tímu UAE-Team Emirates, tretí finišoval portugalský jazdec Joao Almeida Deceuninck – Quick Step (+23 s) ako líder celkovej klasifikácie.

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etáp

Almeida má v celkovom hodnotení náskok 34 sekúnd pred Holanďanom Wilcom Keldermanom, tretí je priebežne Španiel Pello Bilbao (Bahrain – McLaren) s odstupom 43 sekúnd na lídra.