Giro d'Italia 2020 (15. etapa): Almeida si udržal ružový dres, Sagan prišiel ďaleko za najlepšími (video)

Race leader Portugal's Joao Almeida concludes the 15th stage of the Giro d'Italia cycling race, from Rivolto to Piancavallo, Italy, Sunday, Oct. 18, 2020. ()
Foto: Massimo Paolone/LaPresse via AP
  • aktualizované 18. októbra 17.10

Portugalčan Joao Almeida z tímu Deceuninck – Quick Step pôjde aj do posledného týždňa Giro d’Italia v ružovom drese lídra pelotónu.

Almeida odrazil útok Keldermana

Nováčik na týchto slávnych pretekoch finišoval ako štvrtý v nedeľňajšej 15. etape na trase Base Aerea Rivolto – Piancavallo (185 km), keď v záverečnom stúpaní prvej kategórie s vypätím všetkých síl odrazil útok Holanďana Wilca Keldermana.

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etáp

Pretekár tímu Sunweb skončil v etape druhý o 35 sekúnd pred Almeidom a v celkovom poradí skresal náskok 22-ročného Portugalčana z 50 na 15 sekúnd.

Dosiaľ najnáročnejšiu v 103. ročníka Giro d’Italia vyhral 25-ročný Brit Tao Gheoghegan Hart a pripísal si najväčší úspech svojej kariéry. Vrchársky domestik tímu Ineos Grenadiers sa v závere bez väčších problémov odpútal od spolujazdcov v úniku Keldermana a Austrálčana Jaia Hindleyho (Sunweb) a teší sa z tretieho triumfu v profikariére.

Sagan stráca na Démara 37 bodov

Slovák Peter Sagan v horskom teréne nemal nárok na dobrý výsledok a do cieľa prišiel ďaleko za najlepšími. Mal by si však udržať druhé miesto v bodovacej súťaži s odstupom 37 bodov za Francúzom Arnaudom Démarom. Jeho dvaja kolegovia z tímu Bora-Hansgrohe Poliak Rafal Majka a Rakúšan Patrick Konrad sa však blysli piatym, resp. šiestym miestom a celkovo Majkovi patrí šiesta priečka s odstupom 3:18 min za Almeidom.

Nedeľňajšia etapa obsahovala tri vrchárske prémie II. kategórie plus cieľové stúpanie I. kat. do lyžiarskeho strediska Piancavallo do výšky 1287 m. V záverečných piatich kilometroch 14,3 km dlhého „výšľapu“ s priemerným sklonom 7,8% sa zo skupinky vpredu odpútalo trio Wilco Kelderman – Jai Hindley (obaja Sunweb) a Tao Gheoghegan Hart (Ineos Grenadiers).

Kelderman sa vzdialil Almeidovi, ktorému v ťažkom závere došli sily a v posledných 5 km musel úporne bojovať o udržanie ružového dresu pred pondelkovým dňom voľna. Hart sa v závere zaslúžene tešil z prvého triumfu na pretekoch Grand Tour. Peter Sagan chýbal v najlepšej päťdesiatke v cieli.

Giro d’Italia 2020 – 15. etapa

(Base Aerea Rivolto – Piancavallo)

dátum: 18. október 2020

dĺžka: 185 km

profil: horská

Giro d'Italia 2020 - 15. etapa (Base Aerea Rivolto - Piancavallo), mapa
Profil 15. etapy Giro d’Italia 2020. Reprofoto: www.giroditalia.it.
Giro d'Italia 2020 - 15. etapa (Base Aerea Rivolto - Piancavallo), mapa
Mapa 15. etapy Giro d’Italia 2020. Reprofoto: www.giroditalia.it.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan