Giro d'Italia 2020 (2. etapa): Sagan skončil vo finiši druhý, lepšie nohy mal len Ulissi (video+foto)

Giro d'Italia 2020
Talian Diego Ulissi sa v cieli teší z víťazstva v 2. etape pretekov Giro d'Italia, ktorá viedla z Alcama do Agrigenta a merala 149 kilometrov. Napravo je Slovák Peter Sagan. 4. október 2020. Foto: Gian Mattia D'Alberto/LaPresse/AP
  • aktualizované 4. októbra 16:50

Slovenský cyklista Peter Sagan nepretavil do víťazstva záver 2. etapy na Giro d’Italia a vo svojej premiére na týchto pretekoch si zatiaľ nepripísal víťazstvo. Sagan skončil druhý v stúpavom finiši v starobylom meste Agrigento na ostrove Sicília.

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etáp

Nad sily trojnásobného majstra sveta z tímu Bora-Hansgrohe bol Talian Diego Ulissi z tímu UAE Emirates. Tretí skončil Dán Mikkel Frölich Honoré (Deceuninck – Quick Step).

Taktika v závere nevyšla

Toto trio ušlo zvyšku štartovného poľa v záverečnom kilometri cieľového stúpania, ktoré meralo 3,8 km a malo priemerný sklon 5,3%.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Saganovi nevyšla v závere etapy z Alcama do Agrigenta (149 km) taktika „zavesiť“ sa na Austrálčana Michaela Matthewsa (Sunweb), ktorý bol rovnako favoritom na víťazstvo.

Sagan si v dobrej pozícii v záverečnom kilometri neskoro všimol nástup trojice pretekárov po ľavej strane, ale neskôr sa na nich stihol dotiahnuť. Stálo ho to veľa síl.

Sagan má modrý dres

Slovenský cyklista v závere zareagoval na útok Frölicha Honorého, no dostihnúť Ulissiho už nestačil.

Keďže však záverečné stúpanie v Agrigente bolo kategorizované, Sagan získal 2 body a posunul sa na čelo vrchárskej súťaže.

V pondelkovej 3. etape s cieľovým stúpaním na sopku Etna bude mať 30-ročný Slovák na sebe modrý dres.

Tridsaťjedenročný Ulissi si zapísal 37. triumf v profikariére na ceste a už siedmy v etapách na Giro d’Italia. Musel na neho čakať tri roky.

Ganna naďalej v ružovom

Ulissi sa stal s 25 bodmi lídrom bodovacej súťaže o cyklámenový dres, Sagan je druhý s 19 bodmi. Talian Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) zostal v ružovom drese lídra pretekov.

Víťaz úvodnej časovky má náskok 22 sekúnd pred Portugalčanom Joaom Almeidom (Deceuninck – Quick Step) a 23 sekúnd pred svojím tímovým kolegom Geraintom Thomasom. Saganovi patrí 39. priečka s odstupom 1:39 min.