Giro d'Italia 2020 (4. etapa): Fantastický Sagan bojoval o triumf, o jeho umiestnení rozhodol fotofiniš (video+foto)

Giro d'Italia 2020 (4. etapa): Catania - Villafranca Tirrena
O vítazovi štvrtej etapy Giro d'Italia 2020 rozhodol fotofiniš. Reprofoto: Eurosport.
  • aktualizované 6. októbra 17:04

Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil druhý vo štvrtej etape Giro d’Italia 2020, keď o jeho umiestnení rozhodol až fotofiniš. Víťazom sa v utorok tesne stal Arnaud Démare z tímu Groupama-FDJ a tretí finišoval Davide Ballerini (Deceuninck – Quick Step).

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etáp

Sagan skončil druhý aj v nedeľňajšej druhej etape a na Gire a stále tak na Gire pri svojej premiérovej účasti čaká aj na svoj prvý etapový triumf. Na ďalších podujatiach Grand Tour má spolu 16 víťazných etáp – 12 na Tour de France a 4 na Vuelte a Espaňa. Peter Sagan si v utorok pripísal už jubilejné tridsiate umiestnenie na 2. priečke na podujatiach Grand Tour, na jeho konte je aj 16 triumfov a 17 tretích miest.

Sagan sí síce nepripísal ďalší etapový triumf, ale stal sa lídrom bodovacej súťaže o cyklámenový dres. Na konte má 57 bodov, o päť menej ich nazbieral utorkový víťaz Démare. Talian Diego Ulissi (UAE-Team Emirates) klesol v utorok z prvej na tretiu priečku a za Saganom zaostáva o 30 bodov.

Na čele celkovej klasifikácie sa nič nezmenilo, keďže Portugalčan Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) aj ekvádorsky jazdec Jonathan Caicedo z tímu EF Education First prišli do cieľa v pelotóne v rovnakom čase ako víťaz. Almeida má pred Caicedom dvojsekundový náskok, keďže počas etapy získal bonifikáciu.