Gitarista Def Leppard Vivian Campbell sa lieči z rakoviny

Def Leppard
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Gitarista anglickej rockovej kapely Def Leppard Vivian Campbell prezradil, že podstupuje liečbu rakoviny. Oznámil to v oficiálnom vyhlásení, ktoré zverejnil v pondelok.

Päťdesiatročný hudobník trpí Hodgkinovým lymfómom a už dva mesiace sa lieči chemoterapiou, v ktorej bude pokračovať ešte ďalšie štyri mesiace.

„Som rád, že moja rakovina mi poslala varovné znamenie vo forme kašľa, ktorý nechcel prestať,“ povedal. Napriek chorobe sa Campbell chce zúčastniť na letnom koncertnom turné kapely, ktoré odštartuje 21. júna na francúzskom hudobnom festivale Hellfest.

Skupina Def Leppard vznikla v roku 1977 v Sheffielde. Hviezdy sa z nich stali zásluhou tretieho štúdiového albumu Pyromania (1983), ktorý magazín Rolling Stone zaradil medzi 500 najlepších albumov všetkých čias. Ďalšie dve nahrávky, Hysteria (1987) a Adrenalize (1992), ovládli britský aj americký albumový rebríček a v USA získali diamantovú platňu.

Na konte majú dovedna deväť štúdioviek, z ktorých na celom svete predali viac ako 100 miliónov kópií. Televízia VH1 ich v rebríčku 100 najlepších hardrockových interpretov umiestnila na 31. miesto a v rebríčku 100 najlepších interpretov všetkých čias zas na sedemdesiate. Zloženie formácie sa nezmenilo od roku 1992, tvoria ju Rick Savage (basgitara), Joe Elliott (spev), Rick Allen (bicie), Phil Collen (gitara) a Vivian Campbell (gitara).

Video: DEF LEPPARD – ‚Hysteria‘

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Def Leppard