Givers či Bomba Estéreo prinesú na Pohodu exotiku

Pohoda
Milovníkov hudby museli schladzovať vodou z hasičského auta, počasie tohtoročnej Pohode prialo. Počas troch dní pršalo iba v piatok a to len asi 15 minút, v sobotu bolo na Pohode veľmi horúco s teplotami presahujúcimi 31 stupňov Celzia v tieni.  Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 2. marca (WEBNOVINY) – Organizátori multižánrového festivalu Pohoda pridali na zoznam účinkujúcich 16. ročníka ďalších šesť interpretov.

Na podujatí, ktoré sa bude konať 5. až 7. júla na letisku v Trenčíne, sa predstaví americká skupina Givers, londýnsko-kenské združenie Owiny Sigoma band, anglická formácia Submotion Orchestra, kolumbijská kapela Bomba Estéreo, argentínska skupina Orquesta Típica Fernandez Fierro a ukrajinská dvojica Zapaska.

Na zozname účinkujúcich je 124 dní pred začiatkom festivalu už 52 zahraničných interpretov.

Givers prinesie unikátny indies s príchuťou afro-popu

Skupina Givers pochádza z Lafayette v štáte Louisiana, domove mnohých hudobných štýlov – od zydeca, cajunu až po džez. A to všetko päť mladých hudobníkov zmiešalo do unikátneho indies s príchuťou afro-popu. Už ich prvý singel Up Up Up zarezonoval u poslucháčov i kritiky. V podobnom duchu sa nesie aj ich debutový album In Light (2011).

Pohoda s príchuťou Kene

Owiny Sigoma band vznikla, keď sa partia londýnskych muzikantov stretla v malej dedinke Owiny Sigoma v Keni s miestnymi hudobníkmi Josephom Nyamungom a Charlesom Okokom. Hneď to medzi nimi inšpiratívne zaiskrilo a po prvých skúškach si to zamierili rovno do štúdia, kde vznikol jedinečný projekt, postavený na tradičnej kenskej hudbe.

Do Trenčína sa vráti aj Submotion Orchestra

Submotion Orchestra zažiarili na prvom ročníku jesenného Pohoda Indoor Camping Festivalu. Mnohí návštevníci a väčšina akreditovaných médií označila ich koncert za vrchol programu. „Ich dubstep v živom downtempovom prevedení s uhrančivým hlasom speváčky Ruby Wood si mnohí želali vidieť opäť aj v letnej atmosfére. A Submotion Orchestra sa v júli naozaj do Trenčína vrátia,“ napísali organizátori na webstránke pohodafestival.sk.

Kus Ukrajiny donesie Zapaska, závan Bogoty Bomba Estéreo

Aj ukrajinské duo Zapaska v novembri vystúpilo na Pohoda Indoor Camping Festivale. „Alternatívy mix pesničkárstva a indiepopu, množstvo nástrojov, príjemný prejav na pódiu aj texty v ukrajinčine nás presvedčili, aby sme Zapasku pozvali aj v lete na Bažant Pohodu,“ uviedli organizátori.

Priamo z kolumbijskej Bogoty pochádza kapela Bomba Estéreo združená okolo hudobníka a výtvarníka Simóna Mejíu. Bomba Estéreo kombinujú tradičný kolumbijský štýl cumbia s elektronikou a ich koncerty sú hodné názvu skupiny – živočíšne, plné napätia a surového prejavu výstrednej speváčky Liliany, ale zároveň plné tanečných rytmov.

Orquesta Típica Fernandez Fierro založilo v roku 2011 dvanásť mladých muzikantov z Buenos Aires. „So svojím agresívnym zvukom a energickými koncertmi predviedli niečo, čo malo poriadne ďaleko od vyumelkovaného a nablýskaného tanga hrajúceho sa na umenie. Ich hra je dodnes rovnaká – surová, špinavá a plná silnej vášne. Doslova rock’n’rollové tango. Na svojom konte majú už päť albumov a množstvo ocenení, tie sú však nič v porovnaní s autentickým zážitkom ich vystúpení. Aj tanečný analfabet si začne nevedomky podupkávať a bude mať chuť na vášnivé tanečné kreácie,“ opísali argentínsku formáciu slovenskí organizátori.

Permanentka stojí v súčasnosti 85 eur, na mieste bude stáť 99 eur. V predpredaji sú v ponuke aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, parkovanie pre osobné automobily i karavany. V súčasnosti je predaných viac ako 12-tisíc vstupeniek, pričom kapacita podujatia zostáva obmedzená na 30-tisíc ľudí v areáli.

Zoznam interpretov:

Na letnom festivale Pohoda, ktorý sa uskutoční od 5. do 7. júla, sa tento rok predstavia aj Lou Reed, Elbow, Kasabian, Bat for Lashes, Aloe Blacc, The Horrors, The Kooks, Yann Tiersen, Public Enemy, White Lies, Caribou, Anna Calvi, Two Door Cinema Club, Emika, Chew Lips, Dry the River, Guillemots, S.C.U.M., Emilíana Torrini, Warpaint, Portico Quartet, Stealing Sheep, The Asteroids Galaxy Tour, Jamaican Legends, Kitty, Daisy & Lewis, King Krule, Fixers, Movits!, Les Trucs, Little Roy, JuJu, Amatorski, Naive New Beaters, Screaming Females, Gemma Hayes, The Alaev Family, Susanne Blech, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, The Victorian English Gentlemens Club, Hjálmar, The Plastic People of the Universe, Bonus, Floex, Fiordmoss, The Maggie’s Marshmallows, Čoko Voko a Puding pani Elvisovej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emilíana TorriniLou Reed